Pendik’te bulunan Ali Baba Sultan Cemevi’ne faşist saldırı

featured
service

Haber Merkezi: Türkiye ve Kuzey Kürdistan’da faşist diktatörlüğün halklar üzerinde çeteleri üzerinden uygulama koymaya çalıştığı terörün yeni adresi İstanbul Pendik’te bulunan Ali Baba Sultan Cemevi oldu.

Yangınlar, sel felaketlerinin bölgelerde yaşayan halkın canına, malına zarar vermesinin faşist devletin rant politikalarının sonucu olduğu halklar tarafından açıkhane görünür olmasının verdiği rahatsızlık, faşist diktatörlüğün dikkatleri ve gündemi başka yöne çekme çabasının nedeni olarak, kitleleri terörize ederek karşı-karşıya getirme planlı girişimlerinin sonucu olarak, en son Ankara’da göçmenlere ırkçı-faşist saldırılar düzenlenmesi ve peşinden İstanbul’da Ali Baba Sultan Cemevi’ne dün gece faşist saldırı düzenlenlenmesi de bu politik planın bir parçasıdır.

İstanbul’un Pendik ilçesinde bulunan Ali Baba Sultan Cemevi’ne dün gece yapılan saldırıyı Tahir Aslandaş Dede sosyal medya platformu Facebook’tan duyurdu. Araştırmaların sürdüğünü belirten Dede “Bu gece İstanbul/Pendik’te Ali Baba Sultan Cemevi’nin arka penceresi kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kırılarak cemevine saldırı yapışmıştır. Gereken araştırma ve inceleme yapılmaktadır” dedi.

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu da söz konusu saldırıyı Twitter’dan “Pendik’te Ali Baba Cemevine gece saldırı düzenlenmiş.” diyerek paylaştı. İstanbul Valiliği’nden açıklama beklediklerini belirten Kenanoğlu “Her bir sokağın kameralarla izlendiği bir ortamda umarım “tespit edemedik” demeyeceksin. Tespit edemediklerinizin “bilgi dahilinde” yapılan işler olduğunu biliyoruz.  Açıklama bekliyoruz” diye tepki gösterdi.

Pendik’te bulunan Ali Baba Sultan Cemevi’ne faşist saldırı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin