1. Haberler
  2. MÜCADELE
  3. Peru/Lima’da Yargısız İnfaza Karşı Protesto

Peru/Lima’da Yargısız İnfaza Karşı Protesto

featured
service

Askeri polis tarafından genç bir adam öldürüldükten sonra sakinler sokakları kapattı

Bölge sakinleri bölgeye giden ana ulaşım yolunu kapattı. Fotoğraf: Eliandro Santana / Band B

Curitiba’nın Mossunguê mahallesi sakinleri 15 Şubat gecesi protesto gösterisi düzenleyerek bölgeye giden ana bağlantı yollarından birini yanan barikatla kapattı. Eylem, genç Caio Lima’nın Paraná Askeri Polisi (PMPR) tarafından öldürülmesine yanıt olarak yapıldı.

Gösteri sırasında adalet talep edildi ve yoksullara yönelik baskı ve şiddete son verildi. “Arada sırada ezmek için topluluğa giriyorlar. Biz aile babalarıyız. Çocuklar polisi görüyor ve korkudan kaçıyorlar ”dedi haber portalı Banda B.

Kaynak:https://anovademocracia.com.br

Caio Lima, Askeri Polis tarafından öldürüldü. Fotoğraf: Üreme

Caio Lima aynı günün erken saatlerinde öldürüldü. Başbakan tarafından verilen versiyona göre, genç adam bir silah çekip şirketin aracına ateş açarak misilleme yaptığında ekip devriye geziyordu. Ayrıca versiyona göre, genç adamı uyuşturucu kaçakçılığı ile ilişkilendiren önemli miktarda kokain ve bir miktar para bulundu.

Sakinler, katiller tarafından verilen versiyona şiddetle itiraz ediyor. Çocuk masumdu! Hafta sonunu kuzeninin evinde geçirmeye geldi ve ailesine atıştırmalık almak için dışarı çıkarken öldü. Hepsi doğru yerde ve yanlış zamanda ortaya çıktığı için ”dedi sakinlerinden biri.

Ayrıca mahalle sakinlerine göre olay yerine sadece cinayet silahı ve yasadışı madde Başbakan tarafından yerleştirilmedi, onlara göre verilen versiyon da yalan. “Beni öldür ama bana vurmayı bırak ‘dedi, genç adamın acımasız infazından önce işkence gördüğünü söyleyen bir sakini bildirdi.

Aile ve arkadaşlar, bu devletin soykırım silahlı kolunun işlediği bir başka suça karşı adalet arzusunun peşinden gidiyor.

Aşağıdaki yol bloğunun videosuna bakın.

https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?dnt=false&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1364253585299619847&lang=pt&origin=https%3A%2F%2Fanovademocracia.com.br%2Fnoticias%2F15242-pr-moradores-bloqueiam-ruas-apos-assassinato-de-jovem-pela-policia-militar&siteScreenName=jornaland&theme=light&widgetsVersion=889aa01%3A1612811843556&width=550px

Peru/Lima’da Yargısız İnfaza Karşı Protesto

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin