PTT emekçileri baskı politikalarına karşı Ankara’ya yürüyor

featured
service

Haber Merkezi: PTT yönetiminin emekçiler üzerindeki baskı politikalarına karşı, Haber-Sen üyesi PTT emekçileri Batman ve İstanbul’dan Ankara’ya yürüyor. 

Batman’daki, Diyarbakır ve İstanbul’da PTT Başmüdürlüğü önünde, “Biz kazanacağız” yazılı önlük giyen PTT emekçileri, “PTT’deki sürgünlere, hukuksuzluğa, liyakatsizliğe karşı yürüyoruz” yazılı pankart açtı. 

Yürüyüş sırasında uğradıkları her ilde basın açıklaması yaparak yönetime seslenecek olan basın emekçileri, yürüyüşü 9 Eylül 2022 günü PTT Genel Müdürlüğü önünde açıklamayla sonlandıracak.

PTT emekçileri ortak açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: “PTT Yönetiminin, sendikamıza yönelik saldırılarına, üyelerimizin sürgün edilmesine; haksız hukuksuz uygulamalarına, liyakatsiz işleyişlerine karşı durmak ve kamuoyu oluşturmak amacıyla Batman’dan ve İstanbul’dan Ankara’ya yürüyoruz.”

PTT emekçileri açıklamanın ardından “Sürgünleri durdurun, iş barışını sağlayın”, “Yaşasın KESK yaşasın Haber-Sen”, “Susmadık, korkmadık, biat etmedik, sürüldük” şiarlarıyla yürüyüşe geçti. (ETHA)

PTT emekçileri baskı politikalarına karşı Ankara’ya yürüyor

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin