1. Haberler
  2. ARŞİV YAZILARI
  3. R. T. Erdoğan ‘barınamıyoruz’ eylemlerini hedef aldı

R. T. Erdoğan ‘barınamıyoruz’ eylemlerini hedef aldı

featured
service

Haber Merkezi: Günlerdir sürdürülen ’barınamıyoruz’ eylemlerini terörize etmeye çalışan devletin kolluk güçleri, bir yandan gözaltılar yapıyor, bir yandan da eylemlere katılan, destek olanların ailelerini arayıp tehdit ediyor.

AKP’li TC cumhurbaşkanı da bu saldırı korusuna katıldı, öğrencileri yalan söylemekle suçlayan R.T Erdoğan, ”Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan. Bizim yurtlarımız ortada. Bu yurtlarla birlikte kapasite ortada. Bu yurtlarımızla 2-3 kişilik kapasiteyle öğrencilerimizi ağırlıyoruz” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Darülaceze Yurt ve Kültür Tesisi açılışına katıldı. Şişli’de bulunan Darülaceze Başkanlığı’ndaki törene Erdoğan’ın yanı sıra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da katıldı.

Öğrencilerin barınma sorununa ilişkin gerçekleştirdiği eylemlere ilişkin konuşan Erdoğan, “Bakın son günlerde üniversite öğrencileriyle alakalı maalesef çok çirkin bir kampanya sürdürülüyor. İktidara geldiğimizden bu yana yurt kapasitelerini hiçbir dönemde olmadığı kadarıyla tırmandıran, neredeyse 1 milyona yakın yurt kapasitesine sahip olan bir iktidarız. Bunu görmeden yalan yanlış, ilgisi alakası olmayan kişileri bankların üzerine yatırarak yalan yanlış kampanyalar sürdürülüyor. Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan. Bizim yurtlarımız ortada. Bu yurtlarla birlikte kapasite ortada. Bu yurtlarımızla 2-3 kişilik kapasiteyle öğrencilerimizi ağırlıyoruz” dedi.

R. T. Erdoğan ‘barınamıyoruz’ eylemlerini hedef aldı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin