Sağanak yağış can aldı: 4 kişi hayatını kaybetti, 14 kayıp

Türkiye ve Kuzey Kürdistan’da etkili olan sağanak yağış sele dönüştü. Batman’da bir anne 3 çocuğu sele kapıldı. Anne ve iki çocuğun cansız bedenine ulaşılırken, 1 çocuğu arama çalışmaları devam ediyor.

Batman’da etkili olan yağış nedeniyle meydana gelen selde evinin önünde suya kapılarak sürüklenen Lalihan Güner’in (54) cansız bedenine ulaşıldı. Sel sularına kapılan anne Güner’in ve çocuklar A. Güner (1) ve İ. Güner’in (5) cansız bedenleri evlerine yakın bir yerde bulundu. Diyarbakır’ın Hani ilçesinde ise 1 kişi hayatını kaybetti. Batman ve Hani’de 50 kişi ise yaralandı.

Valilikten yapılan açıklamada, “Yaşları bir, 3 ve 5 olan çocukları arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 7 kişilik aileden anne, baba ve 2 çocuk yaralı olarak kurtarılırken, 3 küçük çocuk 1,5 metre yükselen çamurun altında kaldı.” ifadesi kullanıldı. Öte yandan, sel sularına kapılan ve vatandaşlar tarafından kurtarılan Aysun Güner ve Ceylan Güner, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Kaybolan vatandaşlarımızı arama çalışmaları devam ediyor.” denildi.

ZONGUKTAK’TA 12 MÜRETTEBAT KAYIP

Zonguldak’ta aşırı yağış ve fırtına etkili oldu. Denize açılan kuru yük gemisinin battığı ve 12 mürettebatın kaybolduğu açıklandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Zonguldak’ta aşırı yağış ve fırtınadan etkilenen gemilerle ilgili bilgi verdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde limandan çıktıktan sonra iletişimin kesildiği geminin mendireğe çarparak battığını bildirerek, “Gemide bulunan 12 Türk mürettebat ile halen irtibat kurulamamıştır. Sahil Güvenlik Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri, AFAD, Kıyı Emniyeti, jandarma, emniyet, itfaiye ekipleri hazır beklemektedir. Olumsuz hava koşullarının düzelmesiyle hemen arama kurtarma faaliyetlerine başlanacaktır.” dedi.

İrtibat kesilen mürettebatın isimleri şöyle:

Kafkametler gemisinin mürettebatında Kaptan Cemal Turan, 2’nci Kaptan Hıfzı Tarhan, Telsiz Zabiti Berke Çamurtaş, Başmühendis Veli Özel, 2nci Makinist Göksel Özel, Güverte Ustası Tamer Özer, Usta Gemiciler İsmail Kaptan ile Satılmış Uslu, Gemici Mustafa Nacar, Usta makinist Cüneyt Aygen, Yağcı Ömer Hebip, Aşçı Metin Usta olduğu ortaya çıktı. Mürettebattan ise hala bir haber alınamadı.

Önceki İçerikAğır hasta tutsak Tanboğa hastaneye kaldırıldı
Sonraki İçerikİHD ve ÖHD hapishaneler raporlarını açıkladı