1. Haberler
  2. CEPHE HATTI
  3. Şehitlerini anmak için HKP (Maoist) ile dayanışma – Filipinler Komünist Partisi (CPP) 

Şehitlerini anmak için HKP (Maoist) ile dayanışma – Filipinler Komünist Partisi (CPP) 

featured
service

Filipinler Komünist Partisi (CPP) ve Yeni Halk Ordusu (NPA), 28 Temmuz’dan 3 Ağustos’a kadar Şehitleri Anma Haftası’nda Hindistan Komünist Partisi’ne (Maoist) ve Hindistan işçi sınıfına ve halkına katıldı.

Hindistan’daki demokratik halk devriminin kahramanları ve şehitleri, aynı zamanda Filipin işçi sınıfının ve dünyadaki tüm ezilen ve sömürülen insanların kahramanları ve şehitleridir.

Filipinli devrimciler, geçen yıl devrimci görevlerini yerine getirirken şehit edilen 124 Hintli devrimciye saygı duruşunda bulunuyor. Hindistan halkının ulusal ve demokratik özlemlerini ilerletmek için uzun süren halk savaşına değerli katkılarını kabul ediyoruz.

Hint faşist rejimi yanlışlıkla devrimcileri öldürerek halk devriminin hayatını söndürebileceklerini düşünüyor. Sadece Hindistan’ın devrimci şehitlerinin hayatlarını, çalışmalarını ve kahramanlıklarını ölümsüzleştirmeyi başardıkları gerçeğini görmezden geliyorlar.

Ayrıca, Hindistan devriminin en büyük öğretmenlerinden biri olan ve 28 Temmuz 1972’de ölen Charu Majumdar yoldaşın (CM) 50. ölüm yıldönümünü ve 18 Temmuz 1982’de ölen Kanhai Chatterjee yoldaşın 40. ölüm yıldönümünü hatırlayan HKP’ye (Maoist) katılıyoruz.

HKP (Maoist), geçtiğimiz birkaç on yıl boyunca, halk ordusunun binlerce şubesini, komitesini ve önde gelen organlarını, birimlerini ve komutalarını, çeşitli türlerde ve ittifaklarda devrimci kitle örgütlerini inşa etti. Sen, ölen Hintli yoldaşların binlerce ve binlerce devrimci halefini yaratan motorlar olarak hizmet ettin.

HKP’nin (Maoist) kendisini ve devrimci silahlı mücadelenin ve birleşik cephenin önderliğini güçlendirmeye, şehitlerinin hayatlarından dersler çıkarmaya ve halkın desteğini derinleştirmeye devam etme kararlılığından ilham alıyoruz. Tehdit altında ve dehşete kapılmış olan Hindistan gerici sınıfları, HKP’nin (Maoist) önderlik ettiği halkın devrimci direnişinin yükselişini durdurmak için boş bir girişimde yüzsüz faşizme başvurdular.

FKP, Hindistan devriminin, yüz milyonlarca yoksul köylünün ve adivasinin temel toprak sorununu çözmek için tarım devrimi yürütmedeki zaferlerinin ve ilerlemelerinin son derece farkındadır. Hindistan’ın geniş kesimlerinde toprak dağıtımındaki zaferler, Filipinler’deki işçilere ve köylülere ilham kaynağı olmuştur.

Hindistan halkı gibi, Filipinler’deki ezilen ve sömürülen sınıflar ve kesimler de ulusal ve toplumsal kurtuluşu arzuluyorlar. Filipin halkı, gerici rejimin ABD destekli faşist saldırısıyla karşı karşıya kaldıkları için, Hindistan halkının ve şehitlerinin mücadelelerinden ve fedakarlıklarından, Filipin devriminin şehitlerinden ve kahramanlarından ilham alıyor.

Yaşasın Hindistan ve Filipin devriminin kahramanları ve şehitleri!

Yaşasın uluslararası proletaryanın kahramanları ve şehitleri!

Emperyalizme ölüm!

Şehitlerini anmak için HKP (Maoist) ile dayanışma – Filipinler Komünist Partisi (CPP) 
Yorum Yap
Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin