1. Haberler
  2. HABER ARŞIV2
  3. Sokakta işkence yaparken video çekimiyle suçüstü yapılan 3 ABD Arkansas polisi görevden alındı

Sokakta işkence yaparken video çekimiyle suçüstü yapılan 3 ABD Arkansas polisi görevden alındı

featured
service

Hareketler, üçlünün diz çöktüğünü, yumruk attığını ve sabitlenmiş bir adamın kafasını kaldırıma çarptığını gösteren video üzerindeki öfkenin ortasında geliyor.

Brett Wilkins

Üç Arkansas kolluk görevlisi Pazar günü askıya alındı ve üçlünün yere sabitlenmiş bir adama acımasızca saldırdığı kaydedildikten sonra bir devlet soruşturması başlatıldı.

KARK, Arkansas Eyalet Polisi özel ajanlarının, Pazar günü erken saatlerde Güney Carolina’daki Goose Creek’ten 27 yaşındaki Randall Worcester’ı diz çöktürdüğü ve yumrukladığı ve Mulberry’deki bir marketten kısa bir mesafede tutarken adamın kafasını kaldırıma çarptığı kaydedilen iki Crawford County Şerif yardımcısını ve bir Mulberry Polis Departmanı (MPD) memurunu araştırdığını bildirdi. Mağazadaki çalışanlar, Worcester’ın kendilerine tükürdüğü ve tehdit ettiği iddiasıyla polisi aramıştı.

Crawford County Şerifi James Damante yaptığı açıklamada, “İki Crawford County Milletvekilini içeren sosyal medyada dolaşan videoya atıfta bulunarak, Arkansas Eyalet Polisi’nin soruşturmayı yürütmesini talep ettik ve milletvekilleri soruşturmanın sonucunu beklerken askıya alındı” dedi. “Tüm çalışanlarımı eylemlerinden sorumlu tutuyorum ve bu konuda uygun önlemleri alacağım.”

Benzer bir açıklamada MPD, “memurun soruşturmanın sonucunu bekleyen idari izinde olduğunu” söyledi.

Ajans, “Dut Şehri ve Dut Polis Departmanı bu soruşturmaları çok ciddiye alıyor ve tüm memurlarını eylemlerinden sorumlu tutuyor” dedi. “Soruşturmanın sonunda uygun önlemleri alacağız.”

Yerel medya, kayıttaki memurların MPD’den Thell Riddle ve Crawford County milletvekilleri Levi White ve Zack King olarak tanımlandığını bildirdi.

Bir Cumhuriyetçi olan Arkansas Valisi Asa Hutchinson, Pazar günü Twitter’da, “Crawford County’deki yerel tutuklama olayının, video kanıtları ve savcılık avukatının talebi doğrultusunda soruşturulacağını” söyledi.

Worcester, serbest bırakılmadan ve polis tarafından gözaltına alınmadan önce tedavi edildiği bir bölge hastanesine nakledildi. Pil, saldırı ve tutuklanmaya direnme gibi suçlamalarla karşı karşıya.

Kaynak:commondreams.org

Sokakta işkence yaparken video çekimiyle suçüstü yapılan 3 ABD Arkansas polisi görevden alındı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin