Stuttgart’ta Kadınlar 25Kasım’da şiddete Hayır dediler

featured
service

Avrupanın Köln, Ulm, Viyana, Hannover, Basel, Zurih, Luzern, Biel vb bir çok kentinde olduğu gibi Stuttgart’ta da kadınlar alanları ve sokakları Jin Jiyan Azadi; Kadın, Yaşam, Özgürlük sloğanları ile çınlattılar.

Biri König Strasse Marstal kesişmesinde, diğeri Stuttgart Hauptbahnhoff(TrenGarı)Karşısında gerçekleştirilen miting ve yürüyüşler 25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü ortak paydasında konuşmalar ve sloganlar la sürdü. Almanya, Türkiye, Kürdistan, Afganistan lı kadın grupları, Parti kadın kolları ve Alevi Kadın hareketi nin temsiliyetinde gerçekleşen eylemler geniş bir kitlenin ilgisini çekti.

Gelecek sene Tunus’ta gerçekleşecek 3. Dünya kadın konferansının duyurusu ve çağrısınıda yaptılar. Dünya Kadın Konferansının ilki 2011 de Venezüella da, ikincisi 2016’da Nepal’de gerçekleşmişti.

Korona süreci ile birlikte artan Kadına yönelik şiddet ve cinayetler noktasında 25 Kasım gününde somutlanan bilincin; güncelde itiraz ve reddetme düzeyinden kadın öz savunmasını yükseltme düzeyine çıkartma perspektifi ile temelde de emperyalist kapitalist sistem ve yeni /yarı sömürgelerinde ki faşizmleri yıkma, Sosyalist ve yeni demokratik devrimleri gerçekleştirme akımının güçlü bir bileşeni olma yeteneğini kazanmasını hedeflemelidir. Bu bağlamda proleter bakış açısı ve proleter kadın hareketinin varlığının eksikliğini vurgulamak sorumluluğumuzdur.

Stuttgart’ta Kadınlar 25Kasım’da şiddete Hayır dediler

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin