1. Haberler
  2. 5KITA
  3. Stuttgart’ta TC’nin Rojava’ya Hava Saldırısı Protesto Edildi

Stuttgart’ta TC’nin Rojava’ya Hava Saldırısı Protesto Edildi

featured
service

TC’nin Kobane’yi de kapsama alan saldırıları artarak sürmesi üzerine Kürdistan, Türkiye ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinde protestolargerçekleşiyor. Kürdistan’da halk ve doğa, canlı yaşamı tehdit eden sivil hedefleri kah SİHA kah Jet uçakları saldırıları ile vuran Faşist TC ve TSK’ya yönelik Stutgartta da bir protesto gerçekleşti.

Artan saldırılarla birlikte benzerleri hemen her hafta sonu yoğunlaşan protestolar BM’den Rojava’yı uçuşa yasak bölge ilan etmesini ve TC.saldırılarının önlenmesini temel hedefine koyuyor.

Almanya, Kürdistan ve Türkiye solundan çeşitli kesimlerinde bulunduğu, AGİF, ADHK, ATİK, DHP vb göçmenlerin demokratik kitle kurumlarından kesimlerin katıldığı eylemde; MLM’lerinde DHP ve MKP flamaları ile katılarak destek verdi. Kürdistan’ın yeniden işgal/ilhak amaçlı TC’nin dış politikasının temel hareket noktasını oluşturduğu saldırıların reddiyesine destek verme, işgale karşı aktif, pasif /silahlı, silahsız her türden direniş çabasını sloganlarla selamladılar.

Tatil sezonu ve yaz kampları sürecinde artan saldırılara katılımın sınırlı olmasına karşın alanlarda coşkuyla ses olan, ses veren bir kitlenin oluşu da yadsınamaz bir olumluluk olarak göze çarpıyor.

Stuttgart’ın en merkezi caddesi ve ticaret merkezlerinin bulunduğu meydanda Kürdistani renklerin, Kürt ulusal hareketinin önderliğinin posterleri ve bayrakları ile alanda Almanca/Türkçe Kürtçe konuşmalar ve sloganlarla sivil ve gerilla kayıplarının protestosu ne ilk nede son olacağı biliniyor. Bu nedenle adı Kobane meydanı olarak anılan Schlossplatz Stuttgart, tan yükselen sesler Avrupa’nın ve Kürdistan/Türkiye’nin bir çok kentindeki seslerle gündemde yerini alıyor.

Stuttgart’ta TC’nin Rojava’ya Hava Saldırısı Protesto Edildi
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin