Stuttgartta’ki Kürdistanlılar kimyasalla katledilen gerillalarını sahiplendi

featured
service

Son dönemde faşist TC’nin Kürdistan’da ki operayonlar da yoğun kimyasal kullanıyor. Kürt savunma güçlerinin ve yerel kaynakların çeşitli bulgulardan hareketle dile getirdikleri durum sonucu 17 gerillanın yaşamını yitirmesine ve Kürt halkında büyük tepkilere yol açtı. Devrimci demokratik çevrelerin de katıldığı yürüyüş hafta sonu kitlenin yoğun olduğu König Strasse ve Sarayın cevresinden uzun bir mesafe boyunca sürdü.

Avrupanın belli başlı merkezlerinde gerçekleşen protestoların biride Stuttgart merkezinde gerçekleşti. Yoğun bir katılımın olduğu protesto yürüyüşünde Kürt demokratik kuruluş temsilcileri konuşmalarında, savaşın seyri içinde dönem dönem TSK nın kimyasal silah kullandığını ama bu son dönem bunda artış olduğunun altını çizdiler. Kürdistan topraklarında, alan hakimiyeti ve işgal, ilhak aşamalarını içeren kapsamlı strateji izleyen TC’nin gerilla karşısında kara savaşında ilerleme kaydedemediği her durumda savaşın gidişini kimyasal ve dron kullanımı yoluna gittiğini uluslararası kuralları hiçe saydığığını ancak Batı ülkelerinin yönetimlerinin kör ve sağır ı oynadıklarını söylediler.

Stuttgart polisinin, kürtlerin protestolarında yoğun önderlik vurgulu sloganlarını yasakladıkları, YPG bayrak ve flamalarına izin vermeyeceklerini belirtince protestonun ve ölümsüzleşen gerillaların anılmasının engellenmesine meydan vermemek için bazı kısıtlamalara uydukları görüldü.

Stuttgartta’ki Kürdistanlılar kimyasalla katledilen gerillalarını sahiplendi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin