Suudi koalisyonu Yemen’deki isyancı kampına saldırdı

featured
service
ইয়েমেনে বিদ্রোহী শিবিরে সৌদি জোটের হামলা

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, Yemen’in başkenti Sanaa’daki bir isyancı kampına saldırı talep etti. Suudi Basın Ajansı’nın (SPA) haberine göre, Katar merkezli Al Jazeera gazetesi 26 Aralık Pazar günü haber verdi.

Haberlere göre, Suudi arabistan öncülüğündeki koalisyon başkent Sanaa’daki bir Houthi isyancı kampına saldırdı. Saldırıda isyancılar tarafından kontrol edilen bir silah deposu imha edildi.

23 Aralık Perşembe günü erken saatlerde Suudi koalisyonu Yemen’de hava saldırıları düzenledi. Saldırı, isyancıların kontrolündeki Sanaa’daki bir askeri kampta gerçekleşti. Ancak Houthi isyancıları, saldırıların bir hapishane binasını ve bir hastaneyi vurduğunu iddia etti.

21 Aralık’ın başlarında, Suudi koalisyonu Sanaa’daki bir havaalanına saldırdı. O dönemde koalisyon, havaalanının sınır ötesi hava saldırıları için kullanıldığını iddia etti. Bazı bölgeler, yani tespit edilen bazı askeri tesisler hava saldırısı sırasında seçildi.

2014 yılında Houthi isyancıları Yemen’in uluslararası alanda tanınan hükümetini devirdi ve ülkenin kuzey bölgesinin kontrolünü ele geçirdi. 2015 yılında Suudi arabistan öncülüğündeki askeri koalisyon, Yemen hükümetiyle işbirliği yapmak ve isyancıları bastırmak için Yemen savaşına katıldı. Ancak Yemen’de binlerce sivil operasyonlarında hayatını kaybetti. Buna ek olarak, yüz milyonlarca insan evlerini kaybetti.

Kaynak:MAH/MAH

Suudi koalisyonu Yemen’deki isyancı kampına saldırdı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin