1. Haberler
  2. EKOLOJİ
  3. TEMA Vakfı, Cengiz Holding’in fidan bağışını geri çevirdi

TEMA Vakfı, Cengiz Holding’in fidan bağışını geri çevirdi

featured
service

Haber Merkezi: Türkiye ve Kuzey Kürdistan’da doğa katliamlarıyla adından söz ettiren ve son olarak Rize İkizdere’de taş ocağı çalışması yapan Cengiz Holding’in TEMA VAKFI’na yapmak istediği fidan bağışı vakıf tarafından geri çevrildi.

Türkiye’de orman yangınlarının etkili olmasıyla birlikte fidan bağışı kampanyası başlatan TEMA Vakfı’nın doğaya zarar verdiği gerekçesiyle tepki çeken iktidara yakın Cengiz Holding’in bağışını reddettiği belirtildi.

DW Türkçe’nin haberine göre, geçen hafta başlatılan kampanyaya çok sayıda vatandaş destek oldu. Bireysel bağışların yanında kurumsal bağışlar da alındı ancabazı şirketlerin bağışları geri çevrildi. Bunların içinde çok sayıda kamu ihalesi alan ve çevreye zarar verdiği gerekçesiyle eleştirilen Cengiz Holding de bulunduğu öğrenildi. Cengiz Holding’in 50 bin fidanlık, yani 500 bin TL bağışta bulunmak istediği öğrenildi. Vakıf, reddettikleri şirketlerin ismini açıklamazken, bağış kabul edilirken şirketlerin doğaya verdiği etkinin dikkate alındığını belirtiyor.

TEMA Vakfı, Cengiz Holding’in fidan bağışını geri çevirdi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin