TMO 440 bin ton arpa ithal edecek

featured
service

Haber Merkezi: Türkiye ve Kuzey Kürdistan’da tarım arazileri HES, JES, Maden Ocakları, Taş Ocakları, Barajlar için sermayenin rantına açılırken Türk hükümeti buğday ve ayçiçek yağının ardından şimdi de arpa da ithalata hazırlanıyor. Köylü üreticinin altından kalkamadığı girdi fiyatlarındaki yüksek artışlar nedeniyle topraktan koparılması dışa bağımlılığı daha da artışmış durumda.

Bloomberg’in haberine göre, TMO 440 bin ton yemlik arpa için ithalat ihalesi açtı. İhalede tekliflerin 2 Mart’a kadar toplanması öngörüldü.

220 bin tonluk ilk partide teslimat 10 Mart-10 Nisan arasında yapılacak. Bu ilk partide İskenderun limanından 75 bin ton, Mersin ve Samsun limanlarından 50 biner ton, Derince limanından 25 bin ton, Trabzon limanından 20 bin ton teslim alınacak.

İkinci partinin ise 11 Nisan-11 Mayıs tarihleri arasında alınması planlanıyor. Bu partide İskenderun ve Mersin limanlarında 50 biner ton; İzmir, Bandırma, Derince ve Samsun limanlarında 25 biner ton; Trabzon limanından 20 bin ton teslimat gerçekleşecek.

TMO 440 bin ton arpa ithal edecek

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin