Tokat’ta hapishaneye polis baskını: 2 tutsak kaçırıldı

featured
service

Haber Merkezi: Tokat T Tipi Hapishanesi’nde koğuşları basan polislerin Hasan Ortaç ve Mustafa Okçu isimli iki tutsağı darp ederek kendileriyle götürdüğü ve durumları hakkında bilgi edinilmediği aktarıldı.

Tokat T Tipi Kapalı Hapishanesi’nde tutuklu Fırat Darı’nın kardeşi Ahmet Darı, haftalık telefon görüş hakkı ile Pazartesi günü kendisini arayan ağabeyinin koğuşlarına gardiyanlar ve polisler tarafından baskın düzenlediğini aktardı. Koğuşta arama yapan gardiyan ve polislerin eşyaları dağıtıklarını paylaşan Ahmet Darı, bu duruma itiraz eden birçok tutsağın ise darp edildiğini belirtti.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; aramanın ardından polislerin bir müddet sonra tekrar koğuşa geri geldiklerini ve Hasan Ortaç ile Mustafa Okçu adında iki ktutsağı koğuştan darp ederek zorla alıp götürdüklerini söyleyen Darı, tutukluların nereye götürüldüğüne dair ise herhangi bir bilgi verilmemesi nedeniyle arkadaşlarının endişeli olduğunu kaydetti.

Son zamanlarda benzer baskıların arttığını, kamuoyunun baskısı olmadığı taktirde hapishane idaresinin bu yöntemi bitirmeyeceğini belirten Fırat Darı, duyarlılık çağrısında bulundu.

Tokat’ta hapishaneye polis baskını: 2 tutsak kaçırıldı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin