Türkiye’nin işgali altındaki Afrin’de zam protestosu: Türk elektrik dağıtım şirketinin binası ateşe verildi

featured
service

Türkiye ve Türkiye’nin himayesi altındaki çete gruplarından oluşan Suriye Milli Ordusu işgali altında olan Afrin’de elektrik zamlarına karşı başlatılan protesto sırasında Türk elektrik dağıtım şirketi STE’nin binası ve bazı yerel yönetim binaları ateşe verildi

Türkiye’nin kontrolündeki Afrin’de zam protestosu: Türk elektrik dağıtım şirketinin binası ateşe verildi
Fotoğraf: twitter.com/Sharqya_reporte

Türkiye ve himayesindeki çete gruplarından oluşan Suriye Milli Ordusu işgali altındaki Afrin’de elektrik zammı protestoları yapıldı. Elektrik dağıtımını üstlenen Türk firma STE Enerji’nin binası ve yerel yönetim binalarının bazıları eylemciler tarafından basıldı. Elektrik fiyatlarına yapılan zamlar ve kesintilerin fazla olması tepki çekiyordu.

Baskında bina ateşe verilirken içerideki bilgisayarlara ve çeşitli eşyalara zarar verildi. Eylemciler tarafından basılan binarın birinde tekmelenen kapının üzerindeki “Afrin Nüfus Müdürlüğü” yazısı dikkat çekti.

ANHA’da yer alan habere göre ilk olarak yürüyüş olarak başlayan eyleme Türk askerleri ve çete güçlerinin biber gazı ve gerçek mermiyle saldırmasının ardından eylemler büyüdü. Habere göre eylemde Türkiye’nin Afrin’den çıkmasını talep eden sloganlar da atıldı.

Eylemler El Bab ve İdlib’de de yapıldı.

https://twitter.com/i/status/1532845457218617345
Türkiye’nin işgali altındaki Afrin’de zam protestosu: Türk elektrik dağıtım şirketinin binası ateşe verildi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin