1. Haberler
  2. HABER ARŞİVİ3
  3. Tutsak annesi Hedla Aksu hayatını kaybetti

Tutsak annesi Hedla Aksu hayatını kaybetti

featured
service

Haber Merkezi: İzmir Kırıklar Cezaevi’nde bulunan tutuklu Abdülkadir Aksu’nun annesi Hedla Aksu (84), 20 Haziran’da kalp ve tansiyon rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı Torbalı Devlet Hastanesi’nde bu sabah yaşamını yitirdi. 

Rapor verilmedi 

Hedla’nın son isteği ölmeden önce oğlunu görebilmekti. Bunun gerçekleşmesi için de  hastanenin sağlık durumunun kritik olduğunu belirten rapor vermesi gerekiyordu. Hastaneden  Hedla’nın sağlık durumuna ilişkin verilen raporun cezaevi savcısına teslim edilmesi ve savcının da izin vermesi durumunda, Abdulkadir Aksu cezaevinden izinli çıkarak, hastanedeki annesini görebilecekti. Ancak bir süredir devlet hastanesi ve özel hastane arasında mekik dokuyan Hedla, rapor verilmemesi nedeniyle oğlunu göremedi. 

Taziyeye katılması için para istendi 

Abdülkadir Aksu’nun annesinin cenazesine katılması için cezaevini arayan aile, “Abdülkadir Aksu’nun taziyeye getirilmesi için 3 bin 500 TL verilmesi gerekiyor” denildiğini aktardı. Aile, parayı yatırmaları halinde  Abdulkadir Aksu’nun yarın taziyeye getirilebileceğini belirtti.

Tutsak annesi Hedla Aksu hayatını kaybetti

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin