1. Haberler
  2. EMEK
  3. Yalova Belediyesi işçilerinin direnişi kazanımla sonuçlandı

Yalova Belediyesi işçilerinin direnişi kazanımla sonuçlandı

featured
service

Yerel yönetimler seçimlerinden sonra göreve gelen CHP’li birçok belediye de işçi kıyımı yaşandı. İşçi kıyımının yaşandığı yerlerden biri olan Yalova belediyesinde 86 işçi işten atıldı.

İşçi kıyımı üzerine Hizmet-İş üyesi işçiler işten atılan işçilerin geri alınması için grev kararı aldı. Bununla birlikte ayrıca belediye işçileri, maaş, ikramiye ve mesai ücretlerini alamadığı gerekçesiyle iş durdurarak eyleme katıldı. 

Belediye ile sendika görüşmesinin ardından protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile birlikte 86 işçinin işe geri iadesi yapıldı.

Protokolün imzalanmasının ardından açıklamada bulunan HAK-İŞ Konfederasyonu Bursa Şube Başkanı Mustafa Yavuz, “işten çıkarılan 86 arkadaşımız, başlattığımız eylem sonucu işe geri alındı. Bugün itibarıyla (6 Temmuz) işten çıkarılan 86 kişinin iadesi sağlanmış durumdadır. İçeride kalan maaşlarda ayın 10’u itibarıyla hesaplara yatırılacaktır. Yapmış olduğumuz protokolle de bundan sonraki dönemlerde her ayın 15’inde maaşlar eksiksiz olarak yatırılacaktır” dedi.


(DHA)

Yalova Belediyesi işçilerinin direnişi kazanımla sonuçlandı
Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin