1. Haberler
  2. SİLAHLARIN ELEŞTİRİSİ
  3. YPS’den polislere eylem: 1 polis öldürüldü

YPS’den polislere eylem: 1 polis öldürüldü

featured
service

Haber Merkezi: YPS Şehit Çiyager Hêvî Misilleme Timi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Üyelerimiz ‘Dem dema azadîye’ hamlesi kapsamında İstanbul’un Arnavutköy ve Avcılar ilçelerinde faşist AKP-MHP rejiminin polislerine yönelik etkili eylemler gerçekleştirdi” denildi.

SİVİL POLİS ÖLDÜRÜLDÜ

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“12 Haziran günü akşam saatlerinde Arnavutköy’e bağlı Çakmaklı köyünde yaşayan sivil polis, aracından inerken birim üyelerimiz tarafından yakın mesafeden 6 el ateş edilerek cezalandırıldı. Gerçekleştirilen bu eylemde faşist sivil polis öldürüldü.

2 Mayıs günü akşam saatlerinde Avcılar’ın Yeşilkent mahallesi Pazaryolu Caddesi üzerinde devriye gezen polis aracı birim üyelerimizin hedefi oldu. Birim üyelerimizin ferdi silahlarla 2 koldan vurduğu araç savrularak elektrik direğine çarptı. Bu eylemde en az 2 faşist polis yaralanırken ölü sayısı netleştirilemedi. Polis aracı ise darbelenerek kullanılamaz hale geldi.

‘KÜRDE SALDIRANLAR HEDEFİMİZ OLACAK’

İşgalci Türk devleti Kürt halkına ve özgürlük hareketine tüm imkanlarını seferber ederek topyekûn saldırılar geliştirmekte, katliam provaları yaparak katillerini meclislerinde alkışlattırmaktadır. Bu topyekûn saldırılar ancak ve ancak topyekûn direniş ile kırılabilir. Gün direniş günü, an intikam anıdır. Bu faşist rejimin polis, bekçi, ajan, çeteleri ve eli Kürt kanına bulaşmış, Kürdü öldüreni alkışlayan, destekleyenler gerçekleştirdiğimiz eylemlerde olduğu gibi en güvendikleri yerde, en beklemedikleri anda intikam eylemlerimizin hedefi olacaktır. Bizler halkımızın bağrında yaşayan öz savunma neferleriyiz. Bizler Kürt halkının kurtuluş mücadelesi olan devrimci halk savaşında gerilla ve halk bütünlüğünün kilit kavşağı olan öz savunma güçleri olarak misilleme eylemlerimize kesintisiz bir şekilde devam edeceğiz.”

YPS’den polislere eylem: 1 polis öldürüldü

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin