ABD Kongresi’nin 1700 üyesi köle sahibi oldu

featured
service

ABD Kongresi’nin 1700 üyesi köle sahibi oldu

1 700 membres du Congrès américain ont possédé des esclaves.  Courrier international
Abd Kongresi’nin 1700 üyesinin kölesi vardı. Uluslararası posta

Yüzlerce tarihi belgeyi inceledikten sonra, tarih boyunca köle sahibi olan ABD kongre üyeleri ve senatörlerinin ilk veritabanını oluşturuldu.

Yüzlerce arşiv belgesini zorunlu kıldığını belirten Washington Post’un haberine göre,“ABD’nin kuruluşundan İç Savaş sonrasına kadar, ülkenin yasalarını hazırlamakla görevli yüzlerce Amerikalı seçilmiş yetkili köle sahibiydi.”

Federal başkentin gazetesi, toplamda “On sekizinci, on dokuzuncu ve hatta yirminci yüzyıllarda ABD Kongresi’nin seçilmiş 1.700’den fazla üyesinin, varlıklarının bir noktasında başka insanlara sahip olduğuna” işaret ediyor.

Dağınık örnekler

Washington Post, jefferson davis, senatör ve o zaman İç Savaş sırasında Konfederasyon Devletleri Başkanı veya Andrew Johnson, Kongre üyesi o zaman Senatör ve sonra 17. aynı zamanda Maryland Senatörü Edward Lloyd V’in “1832’de 468 köleye sahip olduğu, ünlü Amerikalı Frederick Douglass’ın çocukken köle olduğu” gibi daha az bilinen diğer örnekler.

Veri tabanı ayrıca, ABD Kongresi üyeleri olan bu köle sahiplerinin, sadece güney eyaletlerinden değil, demokrat partiden Cumhuriyetçi Parti’ye sendikacı, federalist, ilerici fraksiyonlar vb.

Sindirilmemiş bir miras

Washington Post ayrıca “İlk 18 Amerikan başkanından 12’si köle sahibiydi, 8’i Beyaz Saray’ın kiracısıyken de dahil” diye hatırlıyor..

Kaynak:courrierinternational.com

ABD Kongresi’nin 1700 üyesi köle sahibi oldu

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin