ABD’de bir mağazaya silahlı saldırı: En az 10 kişi hayatını kaybetti

featured
service

Haber Merkezi: Walmart marketler zincirinin Virginia eyaletindeki bir şubesine düzenlenen silahlı saldırıda 10 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

ABD‘nin Virginia eyaletinde yer alan ABD perakende satış mağazaları zinciri Walmart‘ın bir mağazasına silahlı bir kişi tarafından saldırı gerçekleştirildi.

Virginia polisi, saldırıda mağazada yaklaşık 10 kişinin vurularak öldürüldüğünü söyledi.

Chesapeake City’deki bir polis sözcüsü Leo Kosinski, meydana gelen olay sırasında polisin yanı sıra acil servis ekiplerinin de “hızlı ve seri bir şekilde hayat kurtarıcı önlemler almak” için mağazaya girdiğini söyledi.

Leo Kosinski, kesin ölü sayısını teyit etmek için henüz çok erken olduğunu belirterek, “Müdahale ettik, Buraya gelir gelmez içeri girdik ve erken davranmasaydık önümüzdeki 30-45 dakika boyunca birden fazla ölü ve birden fazla yaralı bulabildik”dedi.

Teksas eyaletine bağlı El Paso kentindeki Cielo Vista alışveriş merkezindeki Walmart mağazasında 4 Ağustos 2019’da düzenlenen silahlı saldırıda 22 kişi hayatını kaybetmiş, 24 kişi yaralanmıştı. 

Saatler sonra ise Ohio eyaletine bağlı Dayton kentinde bir barın yakınında düzenlenen silahlı saldırıda da 9 kişi hayatını kaybetmişti.

ABD’de bir mağazaya silahlı saldırı: En az 10 kişi hayatını kaybetti

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin