Açlık grevinde olan ve zorla koğuştan çıkartılan 3 tutsaktan haber alınamıyor

featured
service

Haber Merkezi: Afyon 1 Nolu T Tipi Hapishanesi’nde açlık grevine giren 3 tutuklunun koğuşlarından işkence edilerek çıkarıldığı ve kendilerinden haber alınmadığı belirtildi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; Afyon 1 No’lu T Tipi Kapalı Hapishanesi’nde yaşanan hak ihlallerine karşı 25 Mayıs’ta açlık grevi eylemi başlatan Rızgar Turhan, Cumali Yıldırım ile Mehmet Emin, 26 Mayıs’ta darp edilerek, zorla bulundukları koğuşlardan çıkartıldıkları öğrenildi.

Darp edilen tutuklulardan Rızgar Turhan’ın annesi Şehriban Turhan, avukatın kendilerini arayıp durumdan haberdar ettiklerini belirterek, “Avukatlar bize ‘gece koğuşa girilmiş herkese işkence yapmışlar. Turhan, Cumali Yıldırım ve Mehmet Emin’i alıp götürmüşler’ dedi. O günden bu yana haber alamıyoruz. Çok endişeliyiz” diye konuştu.

Cezaevi idaresini aradıklarını ancak kendilerine bilgi vermediklerini anlatan Turhan “Nereye götürüldükleri ve ne durumda olduklarıyla ilgili hiçbir bilgimiz yok. Bilgi vermemeleri bizi daha da endişelendiriyor. Ne durumda olduklarına ilişkin bize acil bilgi versinler” dedi.

Turhan, cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerine karşı kamuoyuna duyarlılık çağrısı yaptı. 

Açlık grevinde olan ve zorla koğuştan çıkartılan 3 tutsaktan haber alınamıyor

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin