1. Haberler
  2. HABER ARŞIV2
  3. Afrika’daki Satraplar, savaşın geleceği

Afrika’daki Satraplar, savaşın geleceği

featured
service

Pedro Sánchez, Sahravi Arap Demokratik Cumhuriyeti’ndeki Faslı işgalcilerin acımasız şiddetini görmüyor, tecavüzleri, işkenceleri, dayakları görmüyor… kendisini ilgilendirmeyen hiçbir şey görmez. Ve sonuç olarak, disiplinli bir suç ortağı sessizliğini koruyor.

Tersini söyledim. Fas, Pedro Sánchez buna rıza gösterdiği için SADR’ın İşgal Altındaki Topraklarında tecavüz ediyor, işkence ediyor, kayboluyor, hapsediyor vb. Ve ayrıca, eşit olarak, çünkü Felipe VI buna razı oluyor.

PSOE-UP Hükümeti’nin ve Bourbon’ların sorumluluğu mutlaktır. Onun adına basit bir kınayıcı ifade, satrap VI. Muhammed’i zora sokmak, mevcut cezasızlığını engellemek için yeterli olacaktır. Bu nedenle, Hükümet üyeleri ve Bourbon da satraplardır, çünkü Faslı tetikçiler tarafından barbarlığın cezasız bırakılarak uygulanması için gerekli işbirlikçilerdir.

Sánchez hükümetinin siyasi çizgisinin açık bir açıklaması/gerekçesi var: Kendisini, Fransa’nın ve Siyonizm’in ayrıcalıklı bir yere sahip olduğu, ABD’nin komuta ettiği Batılı emperyalist blokla aynı hizaya getiren bir hükümettir. Ve bu politikayı izliyor, çünkü Afrika kıtasının bu bölgesinin yağmalanmasına katılımını kolaylaştırarak baskın olan ve ona en iyi ekonomik faydaları sağlayacak olanı olduğunu düşünüyor. Batı Sahra ve Moritanya’ya kadar uzanan Büyük Fas, bu stratejinin kilit parçasıdır.

Yani Hükümet, uluslararası ilişkilerde ilke olarak bu politikayı izlememektedir. Bu alanda hiçbir ilke yoktur. Onların tek nedeni, bu ülkelerde var olan doğal kaynakların herhangi bir yolla yağmalanması, yağmalanması ve el konulmasıdır.

Karşılaştırmak. Küba, Angola’ya dış müdahalelere karşı bağımsızlık sürecinde yardım etti ve Fidel enternasyonalist ilkelerini açıkça açıkladı: Kübalılar Angola’dan dönecek ve getireceğimiz tek şey ölülerimiz olacak. Siyasi çizgisi sadece tam anlamıyla soygunla belirlenen Pedro Sánchez için durum böyle değil. SadR’ye ihanetinin açıklaması da budur.

İspanya, Senegal, Mali, Orta Afrika Cumhuriyeti ve Somali’de, bölgedeki diğer ülkelerde, tercihen Gine Körfezi’nde askeri ve polis varlığına ek olarak asker bulundurmaktadır. Bununla ganimetin dağıtımında bir kota sağlamak istiyor. Kapak, güvenlik ve terörle mücadele söylemidir. Ve ayrıca göç mafyalarına karşı mücadele. Hükümetin uluslararası ilişkilerinin yol gösterici bir ilkesi olarak en saf haliyle sinizm.

Ukrayna’da ABD tarafından başlatılan savaş, dünya haritasını yeniden şekillendiriyor ve son on yılların saldırgan eğilimlerini keskinleştiriyor. Sahel hattındaki ülkeler (Fas, SADR, Moritanya, Libya, Mali, Nijer, Çad, Sudan, Mısır, Somali ve Cezayir) ABD’nin Afrika’daki birincil hedefidir. Ayakkabıdaki taş Cezayir’dir.

Cezayir ve Rusya arasında güneybatı sınırında bu yılın sonlarında ortak terörle mücadele manevraları yapılacağı açıklandı. Çin, Afrika kıtasının Atlantik kıyısında bir deniz üssü için bir yer arıyor. İyi bir anlayış için birkaç kelime yeterlidir.

İspanya ateşle oynuyor. O, bu emperyalist politikanın kurbanı olmaya devam eden Kanarya Adaları’nın konumunu zayıflatıyor.

Bugünlerde kaçak emperyalist demagoji, Rus liderlerini EKA önünde kınamakla tehdit ediyor; yalancıları ve uşak medyaları tarafından bize her gün tekrarlanıyorlar. FPOLISARIO’nun avukatı Gilles Devers, Pedro Sánchez’in UCM önünde Fas tarafından SADR’ın İşgal Altındaki Topraklarında gerçekleştirilen “savaş suçlarında suç ortaklığı” nedeniyle yargılanma olasılığını gündeme getiriyor. Bu suçlamanın Rus davasından çok daha fazla temeli var gibi görünüyor, çünkü İspanya, istese de istemese de, Batı Sahra’nın yöneten gücüdür.

Afrika kıtasının kuzeybatısı, emperyalist çelişkiler keskinleştikçe ve ABD uluslararası sahnede güç kaybederken, bir sonraki savaş senaryosu olarak yapılandırılmıştır. Hükümet ve Bourbon monarşisi, politikalarını düzeltmezlerse, İspanya’yı bu doğrudan savaş senaryosuna götürür. Ancak gerçek şu ki, emperyalist konumları onlara manevra alanı bırakmıyor. Savaşa gidiyoruz.

İşçi sınıfı ve halk, bu intihar politikasına karşı büyük bir seferberliğe hazırlanmalıdır.

Kaynak:unidadylucha.es

Afrika’daki Satraplar, savaşın geleceği

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin