Alevilere tehdit bu kez Balıkesir’de yaşandı

featured
service

Haber Merkezi: Alevilerin yaşadığı Güre Köyü’nün giriş ve çıkışlarına faşistlerin kullandığı üç hilal ve ay yıldız simgeleri çizilerek tehdit içerikli yazılar yazıldı.

Görüntüleri Gazeteci Canan Coşkun, sosyal medya hesabından paylaşarak “Yazıları sileceklermiş. Silince sorun çözülmeyecek. Bu açık açık ‘hele bir mermi sıkılsın da bakarız’ demek.” dedi.

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Alevilerin yaşadığı Güre Köyü’nün giriş ve çıkışlarına üç hilal ve ay yıldız simgeleri çizilip, tehdit yazıları yazıldı.

Söz konusu tehdit yazılarını köylüler jandarmaya bildirdi. İhbar sonucu köye gelen jandarmalar, yazıların fotoğraflarını çekip, ‘araştıracağız, ama yapanı söylemezler’ demekle yetindi.

“DUVARDAKİ YAZILAR SİLİNİNCE SORUN ÇÖZÜLMEYECEK”

Durumu sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci Canan Coşkun şunları söyledi:

“Bu yazı Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Güre Köyü’nde genellikle Alevilerin yaşadığı iki sokağın kesişimine kısa bir süre önce yazılmış. İhbar edince jandarma gelip fotoğraf çekti. Komutan, ‘araştırıp kulak çekeriz, ama yapanı söylemezler’ dedi. Yazıyı da sildireceklermiş.

Bu da köyün girişindeki üç hilalli yazılardan biri. Üç hilale köyün herhangi bir yerinde rastlamak mümkün.

Ay ve yıldız kondurunca duvardaki tapaj hatalı tehdidin yasal bir hal aldığını sanmakla, yazı silinince sorunun biteceğini düşünmek aynı derecede sorunlu. Açık açık ‘hele bir mermi sıkılsın da bakarız’ demek.” dedi.

Alevilere tehdit bu kez Balıkesir’de yaşandı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin