1. Haberler
  2. HALK SAĞLIĞI.
  3. Almanya’da ‘Gezi’ protestosu: Aslı Erdoğan elleri kelepçeli konuştu

Almanya’da ‘Gezi’ protestosu: Aslı Erdoğan elleri kelepçeli konuştu

featured
service

Almanya’da Türkiyeli gazeteci ve yazarların ‘Gezi’ protestosuna Almanyalı siyasiler ile Uluslararası Af Örgütü ve Sınır Tanımayan Gazeteciler gibi kurumlar da destek verdi.

Fotoğraf: Deniz Yücel / Twitter

Gezi Davasında Osman Kavala ile birlikte Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Can Atalay, Mine Özerden, Yiğit Ali Ekmekçi, Tayfun Kahraman’a verilen ağır mahkumiyet bugün Almanya’nın başkenti Berlin’e protesto edildi.

Protesto daha önce Türkiye’de tutsak edilen gazeteci, yazarlar ve yönetmenler Aslı Erdoğan, Deniz Yücel, Peter Steudtner, Zehra Doğan, Can Dündar, Kaan Müjdeci gibi isimlerce düzenlendi.

Bu isimlere Almanya parlamentosundan milletvekilleri ve Almanyalı siyasiler ile birlikte Sınır Tanımayan Gazeteciler ve Uluslararası Af Örgütü gibi kurumlar da destek verdi.

Protestocular Almanya Federal Meclisi önünde Almanca ve İngilizce olarak bir basın açıklaması yaptı. Burada yapılan konuşmalarda Aslı Erdoğan ‘elleri kelepçeli’ olarak söz aldı.

Ellerinde ‘tutsak hak savunucularının’ dövizlerini taşıyan eylemciler daha sonra Osman Kavala hakkındaki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararının uygulanmasındaki kararlılık için Avrupa Birliği temsilciliğine yürüdü.

Buradan da Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliğine yürüyen protestocular eylemin ardından dağıldı.

Almanya’da ‘Gezi’ protestosu: Aslı Erdoğan elleri kelepçeli konuştu

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin