ATK, ağır hasta tutsak Özkan için bir kez daha ‘cezaevinde kalabilir’ raporu verdi

featured
service

Haber Merkezi: Hapishanelerde 651 ağır hasta tutsak bulunmakta. ATK ağır hasta tutsaklardan biri olan ve 27 yıldır hapishanede tutulam 83 yaşındaki Mehmet Emin Özkan için bir kez daha “cezaevinde kalabilir” raporu verdi.

Hapishanelerde acil tahliye edilmesi gereken ağır hasta tutsaklar listesinde yer alan 38 kişiden biri olan Mehmet Emin Özkan, Tuğgeneral Bahtiyar Aydın suikastıyla ilişkili olduğu iddiasıyla 27 yıldır hapishanelerde tutuluyor. Özkan’ın hapishanede bulunduğu süre boyunca 5 kez kalp krizi geçirmesinin yanı sıra tansiyon, zehirli guatr, kemik erimesi, duyma-görme eksikliği ve hafıza kaybı gibi sağlık sorunları bulunuyor. 10’dan fazla hastalığı bulunan Özkan, geçen hafta rahatsızlanması üzerine hastaneye sevk edilmek istendi. Ancak Özkan, ilerlemiş yaşı ve hastalıkların verdiği acı ile tüm raporlara rağmen tahliye edilmemesi nedeniyle hastaneye gitmeyi reddetti. 

Avukatlarının, Diyarbakır D Tipi Hapishane yönetimi ile görüşmesiyle Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Özkan’a “cezaevinde kalamaz” raporu verildi. Bu rapor sonrası Özkan, geçtiğimiz hafta bir kez daha İstanbul Adli Tıp Kurumu’na (ATK) sevk edildi. Buradaki işlemlerin ardından tekrar Diyarbakır D Tipi Hapishanesi’ne geri götürülen Özkan’a, ATK’ye bir kez daha “cezaevinde kalabilir” raporu verdi. 

Babasıyla aynı hücrede kalan ve babasına refakat eden Ahmet Özkan, haftalık telefon görüşmesinde ATK’nin babası hakkında “cezaevinde kalabilir” yönünde rapor verdiği bilgisini paylaştı.  

ATK, ağır hasta tutsak Özkan için bir kez daha ‘cezaevinde kalabilir’ raporu verdi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin