Avcılar Belediyesinde grev kararı asıldı 

featured
service

Haber Merkezi: CHP’li Avcılar Belediyesi ile Belediye-İş 2 Nolu Şube arasında sürdürülen TİS görüşmelerinde uzlaşma çıkmayınca, belediyeye grev kararı asıldı.

Avcılar Belediyesinde Haziran ayından beri süren toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı. Avcılar Belediyesi işçilerinin örgütlü olduğu Belediye-İş İstanbul 2 No’lu Şube sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine bugün belediye binasına grev kararını astı.

Avcılar Belediyesinde iki seneyi kapsayacak sözleşmenin enflasyon koruması olmasını talep ettiklerini dile getiren Belediye-İş İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Savaş Doğan belediye yönetimi ve Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası’nın (SODEMSEN) bu talebi kabul etmediğini söyledi. 

Avcılar Belediyesi önünde yapılan açıklamada Belediye-İş Genel Başkan Yardımcısı Bayram Özkan, hayat pahalılığının dayattığı zorlu koşullarda insanca yaşayacak bir ücret istediklerini dile getirerek, “Avcılar Belediyesi emekçilerini yüzdelerle, rakam oyunlarıyla oyalamayın. TUİK’in çakma enflasyonunun yüzde 80’i aştığı, açlık sınırı 6 bin 890 lirayı, yoksulluk sınır 22 bin 442 lirayı geçtiği bir dönemde, biz cebimize giren parayı biliriz. Yemek yol çıktıktan sonra aldığımız para ortada laf kalabalığına gerek yok” diye konuştu. Görüşmelere açık olduklarını belirten Özkan, “Biz istiyoruz ki bu kez kendisine sosyal demokrat diyen, solcu diyen sayın başkanımız anamızın ak sütü gibi helal olan alın terimizin karşılığını, insan gibi çalışıp insan gibi yaşayacağımız bir ücreti bize versin. Bizde hep beraber, birlikte omuz omuza halay çekelim, o gün bizim de çocuklarımız için de bayram günü olsun. Biz toplu sözleşmeyi masada bitirmeye, birlikte halay çekmeye, bize bir adım atana iki adım atmaya hazırız. Siz de hazır mısınız?” dedi. 

Avcılar Belediyesinde grev kararı asıldı 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin