Avrupa Frankfurtta Dersim 12. Kültür Festivali yapıldı

featured
service
Festival, Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA), Avrupa Demokratik Dersim Birlikleri Federasyonu (ADEF) ve Dersim İnşa Kongresi (DİK) tarafından düzenlendi
Ercan KOÇAK (Frankfurt)

Almanya’nın Frankfurt kentinde ‘Soykırım devam ediyor’ paneli ve muhabbet cemi ile başlayan festivale 2. günde de ilgi yüksek oldu. Çok sayıda sanatçı, siyasetçi, aydın ve yazarın davetli olduğu festival, ikinci güne Devrim Tekinoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı ‘1994 Dersim Köy Yakmaları’ belgeseli ile başladı.

Festival alanına “Soykırıma karşı birlikte direnerek kazanacağız. Zalimin zulmüne karşı Hak ve Hakikat yürüyüşümüz devam ediyor” pankartıyla birlikte devrim liderlerinin de fotoğrafları asıldı.

Festival programı dahilinde Dersim düğünü ve Gağan kültürü de ziyaretçilere tanıtılacak. Festivalde ayrıca yazarların da kitap çalışmalarını sergileyeceği çadır alanları kuruldu.

Festivalde çocuklar da unutulmadı. ‘Çocuk dünyası’ ismiyle hazırlanan alanda küçük misafirler için kimi aktiviteler de düzenlenecek. Dün başlayan festival, Stêra müzik topluluğu, Grup Munzur, Varvara,  Beser Şahin, Doğan Çelik, Lale Koçgün, Mikail Aslan, Levent Özdemir ve Serhat Med’in müzik performanslarıyla devam ediyor.

Dün olduğu gibi, festivale bugün de yoğun ilgi var.

(PİRHA, Avrupa Demokrat)

Avrupa Frankfurtta Dersim 12. Kültür Festivali yapıldı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin