Babasının taziyesine katılmak isteyen tutsaktan 40 bin TL istendi

featured
service

Haber Merkezi: Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi idaresinin, yaşamını yitiren babasının taziyesine katılmak isteyen tutsak Şükrü Çiçek’ten 40 bin TL yol parası istediği belirtildi.

İzmir Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesinde tutsak bulunan Şükrü Çiçek’in (46) babası Hikmet Çiçek (65) geçirdiği kalp krizi sonucu 23 Şubat’ta yaşamını yitirdi. Avukat Velat Zeren müvekkili Şükrü Çiçek’in babasının taziyesine katılması için hapishane idaresine başvuruda bulundu. Hapishane idaresi, 3 günün ardından başvuruya yanıt vererek, yol gideri için 40 bin TL talep etti.

Baba Çiçek’in cenazesi 24 Şubat’ta Mardin’in Nusaybin ilçesi Hacılar Mezarlığı’nda defnedildi. Oğlu Çiçek, istenilen ücreti karşılayamadığı için babasının taziyesine katılamadı.

Konuya ilişkin konuşan Şükrü Çiçek’in eşi Necla Çiçek, eşinin taziyeye katılması için ödemeyecekleri rakamda para istenmesine tepki gösterdi. Çiçek, “Bu vahşettir. Hem maddi hem de manevi psikolojik baskı oluşturuyorlar. Babası kalp hastası, beş yıldır oğlunu göremedi. Biz en azından cenazesini katılmasını istedik. Ama buna da engel oldular. Nisebîn’e getirilmesi için başvuruda bulunduk. Ama cezaevi idaresi, ‘işlemler devam ediyor’ dedi. Daha sonra Mersin’e gelişi içinde 40 bin TL istediler. Yani 2 saat birbirimizi görmek için 40 bin TL istediler. Bu acılı günde biz onu aramızda görmek isterdik. Bunların kötülüklerini anlatmaya kelimeler yetmiyor” diye sitem etti.

Siyasi gerekçelerle müebbet hapis cezası verilen Çiçek, yaklaşık 16 yıldır tutsak. (MA)

Babasının taziyesine katılmak isteyen tutsaktan 40 bin TL istendi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin