Berkin Elvan mezarı başında anıldı

featured
service

Haber Merkezi: Gezi Direnişi sırasında polisin attığı gaz fişeğiyle yaralandıktan 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan, ölümünün dokuzuncu yılında mezarı başında anıldı.

Berkin Elvan için katledilişinin 9. yılında Feriköy’de bulunan mezarı başında anma düzenlendi. Feriköy Mezarlığı önünden sloganlarla mezara kadar yürüyüş gerçekleştirildi. Saygı duruşu ile başlayan anmaya Berkin Elvan’ın ailesi, siyasi parti, demokratik kitle örgütü temsilcileri ve çok sayıda kişi katılım sağladı.

“Berkin Elvan ölümsüzdür”, “Berkin Elvan, 15’inde bir fidan”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarının atıldığı anmada basın açıklaması okundu.

Açıklada; “Oğlumuz 16 Haziran 2013’te Gezi Parkı eylemleri sırasında evimizin üst sokağında katil Fatih Dalgalı’nın attığı gaz fişeğiyle yaralandı. 269 gün komada yaşam mücadelesi veren Berkin’imizin bedeni 16 kiloya düştü. 9 ay yaşam mücadelesi veren oğlumuz daha fazla dayanamadı ve onu 11 Mart 2014’te kaybettik. 2013’ten beri yürüttüğümüz adalet mücadelemiz adliyenin tozlu raflarında kaldı. Emri ben verdim diyen Recep Tayyip Erdoğan yargı karşısına çıkmadı. Dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve İstanbul Valisi Hüseyin Mutlu yargılanmadı.” ifadelerine yer verildi.

Berkin Elvan mezarı başında anıldı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin