Bingöl’de fırın işçileri iş bıraktı

featured
service

Haber Merkezi: Bingöl fırın işçilerinin düşük ücret, kötü ve güvencesiz çalışma koşullarına karşı başlattığı mücadelesi devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta da taleplerinin karşılanması için iş bırakan fırın işçileri kısmi kazanım elde etmişti. Bugün de baskıların son bulması ve tüm taleplerin kabul edilmesi için bir kez daha iş bıraktı.

Fırın işçileri taleplerini Gıda-İş Sendikasının Twitter hesabından paylaşıldı. Paylaşılan videoda konuşan işçi temsilcisi şunları söyledi:

“Bingöl fırıncıları olarak emeğimizin karşılığını alamadığımız için çalışma yürüttük. Şu an toplam yetmiş fırıncı olarak buradayız. Bir grev kararı aldık. Taleplerimiz karşılanana kadar çalışmayacağız. Emeğimizin karşılığı verilinceye kadar hiçbir fırıncı arkadaşımız çalışmayacak. Bundan önce yaptığımız basın açıklamasında resmi kurumlara seslenerek Bingöl fırınlarının denetlenmesini talep ettik. Hiçbir resmi kurum bir fırını denetlemedi. Biz çalışan olarak sosyal güvencemizin, haftalık izinlerimiz olmadığı için grev hakkına sahiptik. Bu hakkı yerine getirdik. Çalışmayacağız. Bu arada DİSK Gıda-İş’e kırk kadar üyemiz var, bu üyelerimiz çoğalacak. Biz sendika altında haklarımızı talep edeceğiz.”

Bingöl’de fırın işçileri iş bıraktı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin