Birsen Kars Stuttgart’tan Ölümsüzlüğe uğurlandı

featured
service

Haber Merkezi: Stuttgart Halk Kültür Evi’nde gerçekleşen anma ve sonrasında naaşının Istanbul’a Gazi Cemevine uğurlanması için yapılan törene yoğun bir katılım oldu.

Birsen Kars siyasal yaşamını Dev-Genç ve Parti Cephe geleneği içinde sürdürdü. Dün Stuttgartta yoldaşları onun kaybına ilişkin kavrayışlarını vakur ve bilince çıkarmış olarak dile getirdiler. Birseni Emperyalizm ve faşist Devlet katletti, Kanser 19 Aralık katliamında kullanılan kimyasalların yanan bedeninde yarattığı 22 yıllık tahribatın sadece teknik adlandırmasıdır. Bu kavrayışla sloganlar atıldı konuşmalar yapıldı. Birsen’in mücadelesi ve halkın kurtulusu için gösterdiği fedakarlıkla anlamlandırılabilecek yaşamına ilişkin sadece birer anekdot düşmek ve selamlamaktı elbette.

Anmaya Stuttgart’ta siyasi varlık gösteren kimi siyasi yapı ve demokratik kitle kurumları katılım göstererek Birsen Kars’ın anısına saygı ve devrimci dayanışmanın güzel bir örneğini sergilediler. Anmada Avrupa Halk Cephesi, Devrimci Demokrasi, Demokratik Haklar Platformu, Kızıl Bayrak, ATİK, ADHK, AGİF, FCK, SKB, Yeni Demokrasi/Partizan kitlesel katılımla hazır bulundu. Kurumların dışında Birsen Karsın mücadeleci kişiliğine ve anısına duyarlılıkla anmaya katılan çok sayıda kişide varlıklarıyla güç kattılar. ”Birsen Kars Ölümsüzdür.”, ”Devrim Şehitleri Ölümsüzdür.” ”Bedel ödedik Bedel ödeteceğiz.”, ”Kahramanlar Ölmez, Devrim yenilmez”, ”Kahrolsun Faşizm” vb sloganlarla uğurlama gerçekleşti. Ve Stuttgart Havaalanından İstanbul’a gitmek üzere Cenaze arabası ve eşliğinde arkadaşlarının araçları ile Halk Kültür Evi’nden yola çıktı.

Birsen Kars Stuttgart’tan Ölümsüzlüğe uğurlandı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin