1. Haberler
  2. EMEK
  3. Bursa’da kadınlardan zam eylemi: “Geçinemiyoruz, isyandayız”

Bursa’da kadınlardan zam eylemi: “Geçinemiyoruz, isyandayız”

featured
service

CarrefourSA Bursa Alışveriş Merkezi önünde bir araya gelen Kadın Savunma Ağı üyeleri, “Geçinemiyoruz, isyandayız” diyerek eylem yaptı

Bursa’da kadınlardan zam eylemi: “Geçinemiyoruz, isyandayız”

CarrefourSA Bursa Alışveriş Merkezi önünde konuşma yapan Kadın Savunma Ağı üyeleri Lefkoşa Caddesi üzerinden başlayan yürüyüşte yol keserek İzmir Yolu Caddesi’nde devam etti. Nilüfer Metro İstayonu önüne kadar yürüyen Kadın Savunma Ağı üyeleri konuşma yaparak eylemi sonlandırdı.

CarrefourSA Bursa Alışveriş Merkezi önünde bir araya gelen Kadın Savunma Ağı üyeleri, burada yaptıkları konuşmada, “Bugün Carrefour’un önündeyiz. Çünkü içeriye girecek durumumuz kalmadı, gerçekliğimiz kalmadı. Ne temel gıda ihtiyaçlarımızı alabiliyoruz ne ped alabiliyoruz ne de enerji faturalarını ödeyebiliyoruz. Geçinemiyoruz, sokaktayız, isyandayız” denildi. “Geçinemiyoruz, isyandayız” sloganının atıldığı eylemin devamında şunlar söylendi:

Faturalar ödenemiyor, tencere kaynamıyor, kadınlar yoksulluğa itilmeye çalışılıyor. Biz buna karşı sokakta direnmeye, mücadele etmeye devam edeceğiz. Bizi yoksullaştırmanıza izin vermeyeceğiz.

Kadınlar burada “Kadınlar işsiz, kadınlar düşük ücretlerle güvencesiz çalıştırılıyor. Utanmadan, sıkılmadan en temel ihtiyaçlarımıza zam yapılıyor” diyerek “Kadınlar yürüyor, mücadele büyüyor” sloganı ile yürüyüşe geçti.

Lefkoşa Caddesi üzerinden başlayan yürüyüş İzmir Yolu Caddesi’nde devam etti. Nilüfer Metro İstayonu önüne kadar yürüyen Kadın Savunma Ağı üyeleri konuşma yaparak eylemi sonlandırdı.

Kaynak:sendika.org

Bursa’da kadınlardan zam eylemi: “Geçinemiyoruz, isyandayız”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin