Çıplak aramayı reddeden tutsağa dava açıldı

featured
service

Haber Merkezi: Çıplak aramaya itiraz eden tutsak Ramazan Çeper hakkında, “Görevi yaptırmamak için direnme” gerekçesiyle dava açıldı.

Sincan 2 No’lu Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’nde tutsak bulunan Ramazan Çeper hakkında, havalandırma girişinde ve çıkışında gardiyanlar tarafından maruz bırakıldığı çıplak aramaya itiraz ettiği gerekçesiyle “Görevi yaptırmamak için direnme” nedeniyle dava açıldı.

Çeper, ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde şunları aktardı: “Biz 23 saat zaten tekli hücrelerde tecrit altındayız ve hiç kimseyle bir iletişimimiz ve temasımız yok ve sadece 1 saatliğine havalandırmaya üç arkadaşla çıkmamıza izin veriyorlar. Bu durumda bile havalandırmaya girişlerimizde ve çıkışlarımızda çıplak aramayı dayatıyorlar bize. Biz de bu dayatmaya itirazda bulunurken bizi apar topar darp ederek hücrelerimize koydular. Bizi birbirimizden ayırdıktan sonra hücreme gelip bana şiddet uyguladılar. Bir de çıplak aramaya karşı çıktığımız için ‘vazife başındaki memura işini yaptırmama’ nedeniyle bana dava açıldı. 15 Şubat saat 10.30’da SEGBİS’le duruşmaya çıkacağım.”

Çıplak aramayı reddeden tutsağa dava açıldı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin