Çorlu Tren Katliamı sanıgı tutuklu Mümin Karasu tahliye edildi

featured
service

Haber Merkezi: Çorlu’daki tren katliamı nedeniyle yargılanan ve davanın tek tutuklu sanığı olan dönemin TCDD 1. Bölge Demiryolu Bölge Bakım Müdürü Mümin Karasu tahliye edildi.

Çorlu 2. Ağır Ceza Mahkemesi tahliye gerekçesinde, birden fazla sanığın tutuksuz olarak yargılanmasını ve dosyanın bulunduğu aşamada suç tarihi itibariyle müdahale edilebilecek delil bulunmadığını belirtti.

TCDD 1. Bölge Demiryolu Bölge Bakım Müdürü Mümin Karasu Çorlu’daki tren katliamı nedeniyle tutuklanmıştı. Mümin Karasu’nun avukatı tarafından tutukluluğuna itiraz edilmişti. Dilekçe hakkında yazılı mütalaa veren Cumhuriyet Savcısı, kararın yasaya uygun olduğunu ve itirazın reddini talep etti.

İtirazı inceleyen Çorlu 2. Ağır Ceza Mahkemesi ise Karasu’nun tutukluluğuna yapılan itirazı kabul ederek, yurt dışı yasağı şartıyla tahliyesine karar verdi. 

‘ADALETİNİZ BATSIN!’

Katliamda yaşamını yitiren Oğuz Arda Sel’in annesi Mısra Öz, kararı sanal medya hesabından paylaşarak, “5 yıldır ölüp ölüp dirildiğimiz şu hayatta, tutunduğumuz tek şey adalet oldu. 25 kişinin ölümüne, 5 yıl sonra bir kişiyi zoraki tutukladınız. Bir sonraki celseye kadar bile sürmedi! Adaletiniz batsın!” tepkisini gösterdi.

Çorlu Tren Katliamı sanıgı tutuklu Mümin Karasu tahliye edildi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin