Depremin 4. günü biber gazı almak için ihale ilanı yayınlanmış

featured
service

Haber Merkezi: Emniyet ve Jandarma’nın depremin 4. Gününde biber gazı almak için peş peşe ihaleler düzenlediği ortaya çıktı. Emniyet 50 bin kutu biber gazı almak için depremin 4’üncü günü ihale ilanı yayınlamış.

Maraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde 45 binin üzerinde can kaybı yaşandı. 11 ilde yıkıma neden olan depremlerin dördüncü gününde İçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü 50 bin kutu biber gazı almak için ihale ilanı yayımladığı ortaya çıktı.

BirGün gazetesinden İsmail Arı’nın haberine göre, Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Emniyet daha depremin 4’üncü günü olan 9 Şubat tarihinde, 50 bin kutu 100 mililitrelik biber gazı alımı için ihale ilanı yayımladı.

İhale ilanında, ihaleyi alan şirketin 50 bin kutu biber gazı spreyini 180 gün içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı Ankara’daki merkez depolarına teslim edeceği belirtildi. İhalenin 28 Şubat tarihinde düzenleneceği ifade edildi.

Jandarma Genel Komutanlığı da çeşit çeşit biber gazı alımı yapmak için ihaleler düzenledi. Jandarma, depremin 17’nci günü olan 22 Şubat’ta sırta takılan biber gazı tüpünden 100 adet almak için 9 Mart’ta ihale düzenleyeceğini duyurdu.

24 Şubat’ta Jandarma Genel Komutanlığı’nın yayımladığı ihale ilanında da “2 bin 400 kilogram biber gazı solüsyonu alımı için 14 Mart’ta ihale düzenleneceği” açıklandı.

Depremin 4. günü biber gazı almak için ihale ilanı yayınlanmış

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin