Devrimci tutsaklara saldırılar artıyor: Özlem Aydın’a 90 gün hücre cezası verildi

featured
service


Haber Merkezi: Türkiye ve Kuzey Kürdistan hapishanelerinde tutulan devrimci tutsaklar üzerindeki saldırılar günbe gün artarak devam ediyor. İnfaz yakmalar, hasta tutsaklar başta olmak üzere, tutsakların tedavilerinin engellenmesi, pişmanlık dayatmalarını kabul etmeyen tutsakların tahliyelerinin engellenmesi gibi bir çok saldırılar yaşanmakta.

Hali hazırda bu ve benzeri saldırılara karşı devrimci-yurtsever tutsaklar açlık grevleriyle tepki göstermekteler. Edirne f tipi hapishanesinde kalan Abidin Kahraman’a saldırılara karşı çıktığı için 15 gün hücre cezası verildi. Sürekli hale getirilen baskın aramalarla tutsakların tüm eşyaları tahrip edilirken, bir çok eşyalarına da el konuluyor.

Gebze kadın hapishanesinde kalan MKP (Maoist Komünist Partisi) dava tutsağı Özlem Aydın, hastahane sevklerinde, arama adı altında eşyalarının talan esilmesine, kelepçeli muayeneyi kabul etmemesi gibi saldırı ve hak gaspları karşı çıktığı ve direndiği için hapishane idaresi tarafından 90 gün hücre cezası verildi.

Ailelerden edindiğimiz bilgiye göre Özlem Aydın verilen bu hücre cezası nedeniyle dün gece arkadaşlarının yanından alınarak tek kişilik hücreye atıldı. Hapishanelerde devrimci tutsaklara karşı yürütülen bu saldırılara karşı tek sesle cevap vermek için tutsak aileleri ve kamuoyunun duyarlı olması gerekmekte.

Devrimci tutsaklara saldırılar artıyor: Özlem Aydın’a 90 gün hücre cezası verildi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin