Didim’de hakları gasp edilen inşaat işçileri basın açıklaması yaptı

featured
service

Haber Merkezi: Aydın’ın Didim ilçesi Akbük mahallesinde yapımı devam eden Asya Residence şantiyesinde yaklaşık 1 buçuk yıldır sigortasız çalıştırılan inşaat işçileri bugün hakları için basın açıklaması düzenledi.

Asya Residence önünde yapılan açıklamaya Emek Partisi (EMEP) ve Türkiye İşçi Partisi (TİP) de destek verirken, işçiler adına Mehmet Teciman konuştu. 

100’e yakın işçinin hem sigorta hem de ödenmeyen ücretler yüzünden mağdur olduğunu söyleyen Teciman, “2021 yılı şubat ayı taşeron firma DAP Yapı’da işe başladık, taşeron firma iki ay sonra işi bıraktı. Asya Rezidans işe devam etmemizi, kendilerine çalışmamızı istedi ve bizler de kabul ettik. 18 ay çalışmamız sonucunda ödenmeyen alacaklarımız var. 18 aylık süreçte sosyal güvenlik kurumuna giriş yapılmış ama hiç pirim yatırılmamış. Yani biz işçileri köle olarak çalıştırmışlardır” dedi.

“TEHDİTLERE, BASKILARA BOYUN EĞMEYECEĞİZ”

Hem alacakları hem de sigorta primleri için yasal mücadele de başlatacaklarını belirten Teciman, “Didim’de çalışan bütün inşaat işçilerini ve Didim halkını bu haklı mücadelemizde destek vermelerini istiyoruz. Bu şirket ücretlerimizi vermemek, sigorta primlerimizi yatırmamak için tehditkar ifadeler kullanıyorlar. Bizler ne tehditlere ne de baskılara boyun eğeceğiz, eylemlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.(Evrensel)

Didim’de hakları gasp edilen inşaat işçileri basın açıklaması yaptı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin