DİSKİ halkı hapisle tehdit etti

featured
service

Haber Merkezi: Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, suyu kesilen abonelerini suyu kullanmaları halinde hapisle tehdit etti.

Üst üste gelen zamların ardından su kesintilerine başlayan DİSKİ, tepki çeken uygulamalarına bir yenisini ekleyerek, halkı hapis cezasıyla tehdit etti.

Peş peşe yüksek oranlarda suya yaptığı zamlarla gündeme gelen Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, tepki çeken uygulamalarına bir yenisini ekledi. Bu kez suyu kesilen abonelerin suyu kullanmaları durumunda hapis cezasıyla tehdit etmeye başlayan DİSKİ, abonelere gönderdiği tebligatlarda, borçların ödenmemesi durumunda 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilecekleri tehdidinde bulundu. 

DİSKİ Abone İşleri Daire Başkanlığı Alacak Takip Şube Müdürlüğü Kesme Açma Şefliğinden gönderilen su kesme emrinde şu ifadelere yer verildi: “Sayın abonemiz 2560 sayılı Yasa ve DİSKİ Tarifeler Yönetmeliğinin ilgili maddelerine istinaden kurumumuza ait borcunuzu zamanında ödemediğinizden dolayı suyunuz kullanmaya kapatılmıştır. Borcunuzu ödemeden izinsiz suyun kullanıma açılması halinde TCK 141. Maddesi gereğince 1 yıldan 3 yıla kadar hapis ve idari para cezaları uygulanmaktadır.”

DİSKİ halkı hapisle tehdit etti

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin