Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin kurtarılmış bölgelerinde hayat nasıldır?

featured
service

Aralıksız süren çatışmalar, neredeyse insani felaketin eşiğinde olan Bugas köyünü altyapısız bıraktı.

Donetsk Halk Cumhuriyeti Acil Durumlar Bakanlığı üyesi, 6 Mart 2022 Bugas köyü sakinlerinden birine şişe su dağıttı Fotoğraf: Viktor Antonuk / Sputnik

Donetsk Halk Cumhuriyeti’nden her gün yeni köylerin devralınmasıyla ilgili duyurular yapıyorlar. Böylece, Donetsk’e 40 km uzaklıktaki Bugas köyü, sadece iki hafta önce, ancak Halk Cumhuriyeti milislerinin baskısıyla kaçan Ukrayna Ordusu’nun da kontrolü altındaydı.

Ancak bölgedeki saldırılar bitmiyor ve yangın hem Ukrayna tarafından hem de Donetsk milislerinin kontrolündeki topraklardan geliyor.

Geri çekilmesi sırasında, Ukrayna ordusu ürünler de dahil olmak üzere hemen hemen her şeyi aldı.

Bu arada aralıksız süren çatışmalar, neredeyse insani bir felaketin eşiğinde olan bu köyü altyapısız bıraktı. “Hava soğuk, elektriğimiz yok ve en kötüsü de çocuklarımızla temasımız yok. Benimkiler Kharkiv’de, sadece hayatta olup olmadıklarını bilmek istiyorum. Korkuyoruz, evlerin yarısını yıktılar, bakın, ölüler bile var.” dedi.

Bu bölgede yaşayanlar sekiz yıldır barış görmediler ve silah seslerini duymaya devam etmelerine rağmen, sıfırdan başlamak zorunda olsalar bile yakında hayatlarına devam edebileceklerinden eminler.

Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin kurtarılmış bölgelerinde hayat nasıldır?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin