Dünya Sağlık Örgütü, “3. Seviye Acil Durum” ilan etti

featured
service

Haber Merkezi: Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Türkiye-Kuzey Kürdistan, Rojava ve Suriye’de binlerce kişinin hayatını kaybettiği deprem nedeniyle “3. Seviye Acil Durum” ilan edildiğini açıkladı.

DSÖ Avrupa Direktörü Dr. Kluge, dün gerçekleşen DSÖ Yönetim Kurulu’na Türkiye’de gerçekleşen ve Suriye’yi etkileyen ile ilgili bilgilendirme sunumunda yaptığı açıklamada, “Kendi hayatları tehlikedeyken müdahale eden Antep’teki saha ofisimizdeki DSÖ personeli de dahil olmak üzere ilk müdahale ekiplerini takdir ve takdirle karşılıyorum” dedi.

Kluge, DSÖ Avrupa’nın ekiplerinin Antep, Ankara ve İstanbul’da faaliyet gösterdiğini belirterek “Hayat kurtarmak için dikkate değer bir müdahale operasyonu başlatan Türk yetkililerini takdir ediyorum. Muazzam bir dayanışma gösteren üye devletlere teşekkür ederim. Uluslararası toplumu desteğini artırmaya devam etmeye, Türkiye hükümeti ve DSÖ ile tam koordinasyon sağlamaya davet ediyorum” diye konuştu. Ancak tüm bu açıklamalara rağmen deprem bölgelerinde olan yetersizlik kendini göstermeye devam ediyor.

DSÖ’nün 3. Seviye Acil Durumu, en yüksek acil durum olarak değerlendirilmektedir ve DSÖ’nün kurum çapındaki varlıkların seferber edilmesi anlamına geliyor.

Dünya Sağlık Örgütü, “3. Seviye Acil Durum” ilan etti

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin