1. Haberler
  2. HABER ARŞİVİ3
  3. Elazığ F Tipi Hapishanesi’nde salgın hastalık iddiası! 

Elazığ F Tipi Hapishanesi’nde salgın hastalık iddiası! 

featured
service

Haber Merkezi: Elazığ 1 No’lu F Tipi Kapalı Hapishanesi’nde tutulan Celalettin Demir, ailesi ile yaptığı telefon görüşmesinde cezaevinde 60’a yakın tutuklunun hastalandığını belirtti. 

Elazığ 1 No’lu F Tipi Kapalı Hapishanesi’nde tutulan Celalettin Demir (28), ailesi ile yaptığı haftalık telefon görüşmesinde 60’a yakın tutuklunun salgın hastalığa yakalandığı ve tedavilerinin yapılmadığını söyledi. 4 Temmuz Pazartesi günü ailesi ile haftalık telefon görüşmesi yapan Demir, hapishanede bulunan 60’a yakın siyasi tutuklunun salgına yakalandığı, revir için yazdıkları dilekçelere cevap verilmediğini ve hastalığın henüz teşhisinin konulmadığını belirtti. Oğlunun anlatımlarını aktaran baba Selahattin Demir, oğlunun hapishanede Koronavirüs’e benzer bir salgın hastalığın yayıldığını ve bütün tutukluların sağlık durumlarının çok kötü olduğunu söyledi. 

Demir, kamuoyuna duyarlılık çağrısında bulundu. Vicdan sahibi herkesin tutukluların sesine kulak vermesi gerektiğini dile getiren baba Demir, cezaevlerinden ölüm haberleri gelmeden bir an önce adım atılması gerektiğini ifade etti. 

Konuya ilişkin Mezopotamya Ahansı’nın ulaştığı Elazığ 1 No’lu F Tipi Kapalı Hapishane yetkilisi, hapishanede salgın hastalığın olmadığını belirtti.  (MA)

Elazığ F Tipi Hapishanesi’nde salgın hastalık iddiası! 
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin