Elazığ Hapishanesi’nde 15 tutsak darbedildi 

featured
service

Haber Merkezi: Elazığ Hapishanesi’nde tutsak olan Lokman Aslan, ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde, gardiyanların 15 tutsağı darp ettiğini belirtti. 

Elazığ 2 Nolu Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’nde bulunan 23 yıllık tutsak Lokman Aslan (40), ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde, gardiyanların 15 tutukluyu darp ettiğini aktardı. 

Aslan, hapishanede yaşanan hak ihlallerine dair şunları belirtti: “Cezaevi yemekleri çok kötü. Sabah kahvaltısında her tutukluya 2 zeytin, bir parça peynir ve yarım ekmek veriyorlar. Gardiyanlar tarafından koğuşlara neredeyse her gece baskın yapılıyor. Yaptıkları koğuş baskınlarında bazen tazyikli su kullanıyorlar. Bu insanlık dışı uygulamalara karşı tepki göstermemiz nedeniyle, 2 gün önce gardiyanlar ben dahil 15 tutukluyu feci şekilde darp etti.”

Tutsak Aslan’ın kardeşi Suat Aslan, ağabeyi ile iki yılın ardından geçen hafta görüşebildiklerini ve bu görüşmenin 20 dakika sürdüğünü belirterek, “Tutukluları ailelerinden uzak cezaevlerine sürgün etmeleri yetmiyormuş gibi bir de her geçen gün pervasızlaşan uygulamalar söz konusu. Bizler tutuklulara yönelik bu uygulamaları reddediyoruz. Tutuklulara hak ve hukuk çerçevesi içerisinde yaklaşmaları çağrısında bulunuyoruz” dedi. (MA)

Elazığ Hapishanesi’nde 15 tutsak darbedildi 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin