Enkazdan sağ kurtarıldı, ambulans beklerken hayatını kaybetti

featured
service

Haber Merkezi: Maraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, 10 şehirde 5 bin 177 binayı yerle bir etti. Son güncellemeye göre can kaybı saat 13:51 itibariyle 8 bin 574.

Kurtarma çalışmalarına katılan gönüllüler, kurtarma görevlileri binalara ulaşabilse bile ekipman ve gıdanın hayli gecikmeli geldiğini, koordinasyonsuzluğun işleri aksattığı ve can kayıplarını artırdığını anlatıyor.

Maraş’ta meydana gelen depremlerden sonra arama-kurtarma çalışmaları devam etse de koordinasyon eksikliği ölümlerin artmasına neden oluyor. Enkaz altından kurtarılan bir kadın, saatlerce ambulans bekledikten sonra hayatını kaybetti.

Reuters’ın aktardığına göre, adını vermek istemeyen bir polis memurunun anlattıkları, koordinasyonsuzluğun can kayıplarını artırdığına işaret etti. Diken’in aktardığı haberde polis memuru “Saatlerce uğraşıp bir kadını enkazdan çıkardık. Kaldırıma koyup diğer enkaz altındakilere bakmaya gittim. Sabah gün ağarana kadar kaldırımda kalmış. Ambulans bulamamış insanlar. Kurtardığımız kadın kaldırımda ambulans beklerken öldü. Aslında yüzlerce ambulans var” dedi.

Enkazdan sağ kurtarıldı, ambulans beklerken hayatını kaybetti

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin