1. Haberler
  2. EMEK
  3. ETF işçilerinin direnişin 19. gününde polis saldırısı

ETF işçilerinin direnişin 19. gününde polis saldırısı

featured
service

Haber Merkezi: Gasbedilen hakları için mücadele yürüten ve kıdem tazminatları ile ikramiyelerini isteyen ETF Tekstil işçilerinin direnişlerine polis müdahale etti.

Direnişlerinin 19. gününde işçiler nöbet değişimi esnasında polis ablukasıyla karşı karşıya kaldı. İşçiler alacaklarına karşılık olarak içerideki malların çıkmaması için 19 gündür nöbetteydi. Fabrika patronu fabrikada bulunan bitmiş işleri ve makinaları çıkartmaya çalışılıyor. Bu duruma karşı çıkan işçilere polis müdahale ederken bir işçi temsilcisinin gözaltına alınması işçiler tarafından engellendi. Müdahale esansında fenalaşan işçilere arkadaşları yardımcı oldu.

Kapatılacağı açıklanan ancak herhangi bir iflas durumu göstermeyen ETF patronu Sanem Dikmen, geçtiğimiz günlerde işçilerin haklarını vermemesine rağmen fabrikada kalan malları ve makineleri kızını göndererek aldırmaya çalışmıştı ancak işçilerin mücadelesi buna engel olmuştu.

Polis müdahalesine karşı bir kadın işçi “Hakkımızı versin ne cehenneme giderse gitsin. Ben buradan gitmiyorum. Ben kiracıyım, birçok arkadaşım kiracı, çocuk okutan var, üniversiteye evladını gönderen var biz merakımızdan mı buradayız günlerdir? Hakkımızı versin” dedi.

Çevik kuvvet yardımıyla patron 5 kamyon bitmiş işi ve makineleri içeriden çıkardı. Haklarını alamayan işçiler kamyonların çıkmasına engel olmaya çalışırken, polis biber gazıyla işçilere müdahale etti. Hamile bir kadın işçi ile birlikte birçok işçi fenalaştı.

Kaynak: Ekmek ve Gül

ETF işçilerinin direnişin 19. gününde polis saldırısı
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin