ETF Tekstil işçilerine polis saldırdı

featured
service

Haber Merkezi: Tazminatları için fabrika önünde direnen ETF Tekstil işçileri, patron mallarını kamyonlarla kaçırmaya çalışınca işçiler engel olmaya çalıştı. Polis bir kez daha işçilere saldırdı.

Kapanma kararı alan ETF (European T-shirt Factory) Tekstil fabrikasında işçiler, 6 Temmuz’dan itibaren küçülme gerekçesiyle işten çıkarılmaya başladı. Tazminatlarını alamayan işçiler de fabrika önünde direnişe geçti.

Patron Sanem Dikmen, fabrikadaki malları fabrikadaki malları polis korumasında çıkarmaya devam ediyor. Haklarını alamayan işçiler de fabrikanın bu şekilde boşaltılmasına engel olmaya çalışıyor. Daha önce kamyonların çıkmasını engelleyen işçilere polis saldırmıştı. Patron Sanem Dikmen’in talebiyle polis bir kez daha fabrikadan kamyonlarla mal kaçırılmasını ‘korumaya’ aldı.

Kamyonlara engel olan işçilere polis saldırdı. Bir işçi polis saldırısıyla fenalık geçirdi.

Yaşananlara tepki gösteren bir ETF Tekstil işçisi, şunları söyledi:

Devletimizin bize gördüğü reva bu barikatlar. Hırsızları nasıl kouyorlar, gördünüz mü? İşçilerin emeğini nasıl çalıyorlar, sermayeyi nasıl koruyorlarü görün işte. Hani devlet yasaların, mazlumun yanındayı. Sermayenin yanında, güçlünün yanında, emeği soyanların yanında.

İşçiler herkesi kendileriyle dayanışmaya çağırdı.

ETF Tekstil işçilerine polis saldırdı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin