1. Haberler
  2. KITALARDAN
  3. Filistin Gazze’deki protestoda 14 Filistinli Yaralandı, 5’i canlı mermiyle vuruldu

Filistin Gazze’deki protestoda 14 Filistinli Yaralandı, 5’i canlı mermiyle vuruldu

featured
service

Çarşamba günü 14 Filistinli İsrail güçleri tarafından vurulurken, İhA’lar Gazze Şeridi ile İsrail sınırında toplananlara biber gazı kutuları düşürdü.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı’na göre, Çarşamba akşamı itibarıyla 14 kişi, kuşatma altında bulunan Gazze Şeridi’nin güneyindeki Khan Younis’indoğusunda toplandıkları için vurularak yaralandı.

Bakanlık, 5’inin canlı mermilerlevurulduğunu ve orta derecede yaralandığını; 2’si kauçuk kaplı çelik mermilerle vuruldu; ve 7’lerine biber gazı bidonları ile vuruldu.

Quds Press’in muhabiri, güvenlik çiti boyunca konuşlanmış askerlerin, protestoculardan uzakta, toprak höyüklerin arkasında durduğunu söyledi.

Tıbbi kaynaklar, silahlı saldırının devam etmesi ve yaralıların hastaneye tahliyesi nedeniyle rakamların kesin olmayabileceğini de belirtti.

QUDS (Kudüs) Basını, Gazze’deki farklı siyasi fraksiyonların çağrısıyla düzenlenen kitlesel mitingde binlerce Filistinlinin bir araya geldiğini yazdı.

Cumartesi günü İsrail güçleri Gazze kentinin doğusundaki göstericilere ateş açarak 41 kişiyi yaralarken, bir asker filistinli bir protestocu tarafından tabancayla yaralandı.

Kaynak: jerusalempress/qudspress

Filistin Gazze’deki protestoda 14 Filistinli Yaralandı, 5’i canlı mermiyle vuruldu

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin