Görgün ve Kahraman infaz mı edildi?

featured
service

Haber Merkezi: Mardin’de “PKK’li” diye öldürülen 8 çocuk babası Lokman Görgün ile HPG’li Musa Kahraman’ın yakınları, 2 ismin kontralar tarafından infaz edildiğinden şüphe ediyor.

Mardin’in Omeriya (Ömeryan) bölgesinde bulunan Cinata kırsal mahallesinde 8 Nisan’da HPG’li Musa Kahraman (Xebatkar/Çiyager) ile dayısı olan 8 çocuk babası Lokman Görgün öldürüldü. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, iki ismin “operasyon” sonucu öldürüldüğünü iddia ederek, sanal medya hesabından, “2 terörist, PÖH ve Emniyet İstihbarat Operasyonu ile Mardin Ömeryan’da ölü ele geçirildi” açıklaması yaptı. Ancak bölge sakinleri ile aileler, 2 ismin infaz edildiğini belirtiyor. 

ASKER ÇATIŞMADAN HABERSİZ! 

Bölge sakinleri ve ailelerden edinilen bilgilere göre; Olay günü bölgede herhangi bir çatışma yaşanmadı. İddiaya göre dayı Görgün, olay günü bölgede yalnız kalan Kahraman’ı almak için motosikleti ile köyün kırsal alanına gitti. 2 isim, motosikletle köye dönerken ıssız bir alanda kimliği belirsiz kişiler tarafından kurulan pusu sonucu çarpraz ateşe alındı ve öldürüldü. 

Silah seslerinin yükselmesi üzerine bazı köylüler, bölgede bulunan karakoldaki askerler tarafından arandı. Bunun üzerine silah seslerinin geldiği yere hareket eden köylüler, sivil bir aracın bölgeden uzaklaştıklarını gördü. Kahraman ve Görgün’ün cansız bedenlerini gören köylülerin haber vermesi üzerine olay yerine askerler geldi. Askerler, cenazeleri torbalara bırakarak, başında silahlarla poz verdi. Söz konusu fotoğraflardan birisi Soylu tarafından da paylaşılmıştı. 

KONTRALAR MI DEVREDE? 

Olaya dair dikkat çeken bir başka ayrıntı ise, Görgün ve Kahraman’ın kullandıkları motosikletin akıbeti. Aileler ve köylüler, olaydan sonra motosikletin kaybolduğunu belirtti. 2 ismin kimler tarafından öldürüldüğü belirsizliğini koruyor. Aileler ve köylüler, bölgede 1990’lı yıllarda insan kaçırma, gasp, cinayet, işkence, cinsel saldırı ve çeşitli suçlara adları karışan “Hançer/Bıçak Timi” gibi kontrgerilla gruplarının 2 ismin öldürülmesinden sorumlu olduğunu belirtiyor. (MA)

Görgün ve Kahraman infaz mı edildi?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin