Hasta tutsak Abdullah Kalay’ın durumu ağırlaştı

featured
service

Haber Merkezi: Hapishanelerde bulunan 654 ağır hasta tutsaklardan biri olan Abdullah Kalay’ın durumu ağırlaştı.

Kalbinin yüzde 30 çalışan ve kalp pili ile yaşamını idame ettirmek zorunda kalan MKP (Maoist Komünist Partisi) dava tutsağı Abdullah Kalay’ın dün gece aniden rahatsızlandığı ve hastahaneye sevk edildiği öğrenildi.

Daha önce ATK tarafından ”cezaevinde kalamaz” raporu olmasına rağmen keyfi ve düşmanca tutum nedeniyle bırakılmayan Abdullah Kalay’ın örneğüne daha önce rastlanılmayan bir durumla hapishane idaresi tarafında alalacele ATK’na sevk edilmesi durumunun ciddiyetini göstermektedir.

Bugün götürüldüğü hastanede doktorların jandarmaların olması nedeniyle muayene diğer tetkiklerini yapmadığı ve hapishaneye geri gönderildiği aktarıldı. Duruma tepki gösteren Abdullah Kalay, ”her an buradan cenazem çıkabilir, ben ve benim gibi yüzlerce hasta tutsağın yaşadığı ölüme terk edilme tutumuna karşı başta devrimci basın olmak üzere herkes tepki göstermeli, duyarlı olmalı ve görevini yapmalıdır” çağrısında bulundu.

Ailesinden aldığımız bilgiye göre, Abdullah Kalay’ın yürümekte zorlandığı, kollarına giren jandarmaların desteğiyle ayakta durduğu ve konuşmakta zorlandığı aktarıldı.

Hasta tutsak Abdullah Kalay’ın durumu ağırlaştı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin