Hasta tutsak Yaşar İnce tedavi için gittiği hastanede kabakulak enfeksiyonu kaptı

featured
service

Haber Merkezi: Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Hapishanesi’nde bulunan hasta tutsak Yaşar İnce’ye geçtiğimiz günlerde tedavi için gittiği Tekirdağ Şehir Hastanesi’nde kabakulak enfeksiyonu bulaştı. Hapishanede kabakulak nedeniyle tansiyonu fırlayan İnce, ambulansla tekrar hastaneye kaldırıldı.

Yeni Demokrasi’nin vasisinden edindiği bilgilere göre, geçtiğimiz günlerde kolonoskopi için Tekirdağ Şehir Hastanesi’ne giden hasta tutsak Yaşar İnce, hastanede kabakulak tedavisi olan hastalar için kullanılan malzemelerin tekrardan kullanılması nedeniyle kabakulak enfeksiyonu kaptı. Tekrar hapishaneye götürülen ve karantina hücresinde fenalaşan, birçok hastalığı bulunan İnce ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ambulansta tansiyonu fırlayan ve kalbi durma noktasına gelen İnce, ambulansta yapılan müdahalelerle ölümden döndü.

Ağırlaştırılmış müebbet hükümlüsü olan ve 16 yıldır hapishanede bulunan Yaşar İnce’nin iki böbreğinde yetmezlik, kalp kapakçığında yetmezlik, Vertigo, tiroid bezlerinde nodül, gözlerinde katarakt, hepatit B gibi hastalıkları bulunuyor.

Pandeminin ardından en az 3-4 ayda randevu bulabilen hasta tutsaklar hastanede de sağlıksız ve hijyene dikkat edilmeyen koşullardan Covid-19’a ya da başka enfeksiyonlar kapıyor.

Hasta tutsak Yaşar İnce tedavi için gittiği hastanede kabakulak enfeksiyonu kaptı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin