HDP milletvekili Zeynel Özen’e yurtdışına çıkış yasağı

featured
service

Haber Merkezi: HDP İstanbul Milletvekili Zeynel Özen, havalimanında yurtdışına yolculuk yapacağı esnada hakkında ‘yurt dışına çıkma yasağı’ getirildiğini öğrendi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekilli Zeynel Özen hakkında İçişleri Bakanlığı talimatıyla yurt dışına çıkış yasağı getirildi. İsviçre’deki ailesini ziyaret etmek üzere Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden Özen, hakkında yurt dışına çıkış yasağı olduğunu öğrendi.

Kendisine öncesinde herhangi bir tebligatta bulunulmadığını belirten Özen yaptığı açıklamada, “Vatandaşı olduğum, 35 yıldır yaşadığım İsveç’e aile ziyareti için gitmek üzereyken havalimanında İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla şahsıma yurt dışına çıkış yasağı getirildiği açıklandı, parlamentoda aktif yasama faaliyetlerinde bulunan bir milletvekiline öncesinde herhangi bir tebligatta bulunmadan tamamen keyfi ve intikamcı bu uygulama asla bir hukuk devletiyle bağdaşmamaktadır. Bizleri bu Muaviye oyunlarıyla yıldırabileceğini sanan yezitlere buradan sesleniyorum. Zulmünüz arttıkça çöküşünüzün yaklaştığının farkındayız. Bu hukuksuz ve ceberrut devlet anlayışına asla biat etmeyeceğiz” dedi.

HDP milletvekili Zeynel Özen’e yurtdışına çıkış yasağı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin